למה יש לי כאב ראש? ארכיו (צילום: The Sun)
בעל הגולגולת - וסכין החמאה | צילום: The Sun

סקוטי צעיר הותקף באמצעות סכין חמאה שחדרה עמוק לתוך ראשו - ויצא בדרך נס ללא פגע. "אני לא מאמין, הוא אפילו לא פגע במשקפיים שלי", אמר מייקל, הצעיר שהותקף בראיון לעיתון ה'סאן' הסקוטי, "זה לא קל לנעוץ במישהו סכין חמאה - זה לא חד מספיק".

צילום רנטגן מבית החולים של אברדין בסקוטלנד, שמציג את ראשו של מייקל בן ה-28 לאחר התקיפה, מספר את כל הסיפור. בצילום יוצא הדופן ניתן לראות כיצד ננעצה הסכין בצידו השמאלי של פניו וחלפה מילימטרים ספורים מעצם הגולגולת.

הרופאים נאלצו לשלוף את הסכין בניתוח מורכב שסיכן את חייו של מייקל, וחששו שהוא יסבול מפגיעת ראש קשה בעקבות הפציעה. אלא שבדרך נס הוא הצליח להשתקם לחלוטין מהפגיעה. אחרי שהתעורר מהניתוח, אמר מייקל לרופאיו: "לא האמנתי שראיתי את צילום הרנטגן, הזדעזעתי, זה לא ייאמן ששרדתי".

המניע: חברתו של התוקף שכבה עם המותקף תמורת כסף

בעקבות התקיפה נעצר מארק מירנס בן ה-35, מי שנעץ כנראה את הסכין בפניו של מייקל. המניע לתקיפה החמורה: חברתו של מארק סיפרה לו כי היא שוכבת עם גברים זרים תמורת בצע כסף - וביניהם הצעיר שהותקף. בתגובה הוא לא היסס, שלף את כלי הנשק היחיד שהיה בסביבה - סכין חמאה - ודקר את מייקל.

התובע בבית המשפט הסקוטי סיפר לשופט כי אנשי העזרה הראשונה מצאו את מייקל כשהוא שוכב פצוע על הקרקע ולידו מספר אזרחים מזועזעים שניסו לעזור לו. "הם ראו שפניו מדממים ואת ידית הסכין נעוצה תחת עינו", סיפר בבית המשפט.

גם השופט עצמו נדהם מצילום הרנטגן המדהים שהוצג באולם הדיונים. "אתה מסכן את החברה, ועלי להרחיק אותך ממגע עם בני אדם", אמר השופט לתוקף בדיון על הארכת מעצרו. מדובר בתקיפה העשירית של מארק שכבר מכיר את בתי הסוהר בסקוטלנד היטב, והוא צפוי להישלח לכלא למשך 40 חודשים לפחות - בעקבות התקיפה הזו לבדה.