אנטארקטיקה היא היבשת החמישית בגדולה בעולם, והיא מורכבת כולה מגושי קרח וטבע פראי שיד אדם כמעט ולא נגעה בו. לפני 200 שנים היא התגלתה ומאז הפכה יעד לחוקרים נחושים, הרפתקנים בודדים ובשנים האחרונות ליעד תיירותי יוקרתי שהולך וצובר פופולריות בקרב רבים. למרות זאת, אין בתי מלון או שדה תעופה - פשוט מפליגים מארגנטינה.

במסגרת הטיולים המאורגנים יורדים המטיילים אל סירות זודיאק, שמאפשרות להתקרב לקרחונים ולכלבי הים החמודים על היבשת. פעמיים ביום יורדים המטיילים, והפעולה הזו היא מתוכננת ברמה כזו - שגם הפסקות השירותים הן לוגיסטיקה בפני עצמה.

"הקרח גדול מאיתנו"

"יש משהו גדול יותר באנטארקטיקה, שכל הזמן מושך אותי וגורם לי להשאיר את חיי מאחור ולחזור לכאן", מספרת אחת מנהגות ספינת הזודיאק, "וזה ללא ספק הקרח". אבל היבשת המופלאה הזו היא גם בית גידול לבעלי חיים נדירים, וזהו מחזה מרשים בנוסף לקרחוני הענק שנראים גדולים במיוחד, במיוחד לאלה שבאים מישראל הצחיחה.

ומי שהרפתקן במיוחד, יכול להעביר לילה שלם תחת כיפת השמיים ולישון בתוך קרחון. הבעיה היא שגם בחצות הליל ישנו אור, והמעשה הקצת קיצוני הזה מצריך תדרוך מפורט, וחפירת המיטה בעצמו - זאת על מנת למנוע את ההשפעה של הרוחות העזות. אבל, אין כמו לילה על החוף שמאפשר מפגש ישיר עם היבשת הנפלאה הזו, עם הדממה, הריחות והמראות הבלתי נתפסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק