תמונת העירום שעוררה סערה (צילום: מגזין FHM)
תמונת העירום שחוללה סערה | צילום: מגזין FHM

שערוריית עירום מסעירה את העולם המוסלמי: שחקנית פקיסטן שהצטלמה בעירום עבור המגזין ההודי FHM נאלצה, עקב לחצם של גורמים איסלאמים, לצאת בהצהרה פומבית לפיה התמונות שפורסמו מזוייפות.
 
השערורייה פרצה לאחר שווינה מאליק, שחקנית פקיסטנית בת 33, הצטלמה בעירום למגזין הגברים ההודי FHM. בתמונה מופיעה על זרועה של מאליק כתובת קעקע עם הכיתוב ISI, ראשי התיבות של שירות הביטחון הפקיסטני הידוע כאכזרי וברוטאלי במיוחד.
 
כעת טוענת השחקנית: "מעולם לא הצטלמתי בעירום". היא מתעקשת כי התמונות שלה שונו על-ידי עורכי המגזין באמצעות פוטושופ וכי לא הסכימה מעולם להצטלם בצורה כה חושפנית. לדבריה, גם כתובת הקעקע על גופה זויפה,  אך בהודו חושדים כי גורמים איסלאמים לחצו על החלטתה והצהרותיה.

עורך המגזין ההודי קאביר שארמה מתעקש כי הדבר רחוק מאוד מהמציאות, וטוען כי בידי העיתון צילומי וידאו המתעדים את הצילומים בכיכובה של מאליק הפקיסטנית, וכן התכתבויות מייל בהם היא מצהירה בפניו כי היא נרגשת לקראת פרסום התמונות.

מאליק בתמונה "צנועה" יותר (צילום: AP)
מאליק בתמונה "צנועה" יותר | צילום: AP

מאליק בת ה-33 התפרסמה תחילה בפקיסטן מולדתה כשחקנית ב"לוליווד", התשובה הפקיסטנית ל"הוליווד" האמריקאית ו"בוליווד" ההודית. את מירב פרסומה רכשה, איך לא, לאחר שהשתתפה בגירסה המקומית ל"אח הגדול". כבר מתחילת דרכה, נוכחותה על המסך הגדול משכה אש במדינה המוסלמית האדוקה בעקבות סגנון לבושה החושפני.

זהו אינו האירוע מעורר המחלוקת הראשון של מאליק. כוכבת הריאליטי חוללה סערה בארצה לאחר שהתראיינה בעיתון אוסטרלי שבו צוטטה אומרת: "אם אשה רוצה ללבוש בורקה, זה מה שהיא צריכה ללבוש, אך כך גם אם היא רוצה ללבוש ג'ינס". הצהרותיה כנגד המנהג של רצח על כבוד המשפחה יצרו סערה אף הם.

דעותיה הליברליות של מאליק הפכו אותה לדמות נערצת בקרב צעירי פקיסטן, אך במקביל - גם לאישה שאינה יכולה לחוש בטוחה לחלוטין במדינה בה הרוב המוסלמי מאיים על חייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק