שמיים סגורים: ענן האפר שפולט הר הגעש גרימסווטן באיסלנד ממשיך לשבש את התנועה האווירית באירופה, ואחרי בריטניה - גרמניה על הכוונת. במקביל הודיע השירות המטארולוגי הבריטי כי התפרצות הר הגעש פסקה.

הרשות הגרמנית לבטיחות בתעופה הודיעה כי מהשעה 12:00 (שעון ישראל) בוטלו נחיתות והמראות בשני נמלי התעופה בברלין בשל האפר הוולקני שפולט הר הגעש גרימסווטן. אמש בחצות כבר נסגרו שדות התעופה בצפון גרמניה, בהם הנמלים בהמבורג ובברמן.

בגרמניה אומנם מסרבים להעריך כמה זמן יימשך הסגר האווירי, אך על פי תחזיות מזג האוויר ייתכן וכבר במהלך היום תחודש פעילות הנמלים. בצ'כיה חוששים שהענן יגיע גם אליהם עוד הערב והנחו את הנוסעים להתעדכן בלוח הטיסות. במדינות נוספות במזרח אירופה עוקבים אחר תנועת האפר הוולקני בדאגה ומתכוננים לקראת שיבושים אפשריים.

בבריטניה חוזרים היום לשגרה, זאת לאחר שאתמול בוטלו כחמש מאות טיסות בצפון אנגליה, סקוטלנד ובצפון אירלנד. במקביל, באיסלנד מנסים להרגיע את החששות באירופה. גורם רשמי במדינה מסר אמש לסוכנות הידיעות AFP כי מבדיקות שנערכו עולה שענן האפר מתכווץ בהיקפו, וככל הנראה השפעתו תפוג כבר בסוף השבוע הקרוב. במקביל נמסר מפי מומחי מטאורולוגיה בבריטניה כי הר הגעש הפסיק להתפרץ ולפלוט אפר לאוויר, אבל זה עדיין לא מנחם את הנוסעים התקועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ניו יורק מבטיחה הנחות במלונות לתיירים שיגיעו לרגל ה-11 לספטמבר