יושב ראש המטות המשולבים בצבא ארצות הברית, הגנרל מרטין דמפסי, אומר בראיון לרשת CNN כי צבא ארצות הברית מוכן לכל תרחיש מול אירן, אבל מזהיר מפני עימות צבאי באזור, שלדבריו, עלול להפוך לטרגדיה.

הרפובליקה האסלאמית, לפי דמפסי, "משחקת משחק מסוכן שעלול להכניס את המזרח התיכון, ארה"ב ומדינות אחרות לקונפליקט ולחידוש מרוץ החימוש הגרעיני " .

"החשש הגדול ביותר שלי הוא שהם לא יעריכו נכונה את הנחישות שלנו", אמר גנרל דמפסי בריאיון שהעניק לרשת האמריקנית בביקורו באפגניסטן. "כל חישוב מוטעה שכזה עלול למשוך אותנו לקונפליקט, וזו תהיה טרגדיה לאזור ולעולם".

"בהחלט מרגלים באירן"

כשנשאל דמפסי על מל"ט הריגול האמריקני המתקדם שנפל בידי האירנים, השיב: "אם אתם שואלים, 'האם אנחנו אוספים מידע מודיעיני באירן באמצעים שונים?', התשובה היא בהחלט. זה יהיה חסר זהירות מצידנו לא לנסות ולהבין מה עושה אומה שהכריזה על עצמה כאויבת של ארה"ב".

מאחורי הקלעים, מוביל יושב ראש המטות המשולבים את התכנון המתמשך של צבא ארה"ב לקראת מתקפה באירן - ברגע שהנשיא אובמה יוציא את הפקודה. "אנחנו בוחנים מגוון אפשרויות", אמר דמפסי וחזר על מדיניות "כל האפשרויות מונחות על השולחן" שננקטת בממשל האמריקני וגם בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק