זה היה ערב של אורות ניאון ורודים ותיאורים כמו "אסון" ו"מפלצתי" היו, בעצם, מחמאות. זה לא היה לילה בו כדאי להיות מייק מאיירס או פריס הילטון. הפרס "פטל הזהב" , הפרס שמוענק ליוצרי הסרטים הגרועים של השנה וידוע יותר בכינויו "פרס הראזי" הוענק בתיאטרון קטן בהוליווד, 24 שעות לפני האוסקר האמיתי.

הטקס נפתח בפרודיה על שירי המחזמר "מאמאמיה", "מלכה רוקדת" והסתיים בבחירת הסרט הרע של השנה. והזוכה הוא: "גורו האהבה", אחת הנפילות הכואבות ביותר השנה, נפילתו של יוצר הסרטים "עולמו של ווין" ו"אוסטין פאוורס" - מייק מאיירס, שקיבל את התואר הכל כך לא נכסף .

"לא רק הכלכלה נתקעה השנה, הייתם צריכים לראות את הסרטים שהגיעו אלינו כמועמדים", אמר ג'ון ווילסון, מארגן המפעל המפוקפק. "אני ממליץ לכל מי שמתכוון להכניס את ה-DVD עם הסרטים האלה להזיז כל דבר שביר באזור. זו חוויה מעצבנת".

פריס הילטון ומייק מאיירס הגיעו לפסגה - שהיא התחתית. הילטון זכתה לשני תארים - השחקנית הגרועה של השנה ושחקנית המשנה הרעה של השנה. את הפרסים היא קיבלה עבור השתתפותה בסרט "Hottie & the Nottie". את הפרס לשחקנית המשנה היא קבלה עבור חלקה בסרט "ריפו : האופרה הגנטית". שמה עלה כמועמדת בעוד פרסים, מועמדויות רבות כמספר ההופעות שלה.

הטבת מס להילטון

לא רק מארגני "פטל הזהב" לא אהבו את סרטיה של הילטון. היא השקיעה שני מיליון דולר בסרטים ורשמה הכנסות של 27 אלף. "תחת חוקי המס החדשים של אובמה, היא לא תצטרך לשלם מסים", אמר ווילסון.

היורשת למשפחת הילטון תשרוד את ההשפלה, אבל מייק מאיירס פחות. האיש שבר את שיאי הטעם הרע בסרט "גורו האהבה". הסרט קטף לא רק את התואר "הסרט הגרוע של השנה", אלא גם את התסריט הגרוע של השנה.

גורו האהבה אפילו גרם לסרטים חלשים במיוחד כמו "סרט אסון" ו"פגשו את הספרטנים" (סרטי פרודיה נכשלים) להיראות על ידו לא רעים בכלל. ווילסון אמר שהוא שוקל להוציא אזהרה מיוחדת לסרט הזה.

הסרט החדש בהרפתקאות אינדיאנה ג'ונס - אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגולת הקריסטל - קיבל את התואר "סרט ההמשך הגרוע של השנה". זהו ללא ספק הפרק הרביעי והמיותר ביותר בהרפתקאותיו של הארכיאולוג ההרפתקן.