איינשטיין הקטן (צילום: reuters)
איינשטיין הקטן | צילום: reuters

הוא אולי לא יכול להתחרות ולהרכיב אנשים על גבו, אבל כנראה שמדובר באחד הדברים החמודים ביותר שהילכו על פני האדמה. עם הופעה בתכנית של אופרה ווינפרי ועוד הופעות ברחבי ארצות הברית, זו בהחלט הייתה שנה עמוסה ביותר לאיינשטיין, הסוס הקטן בעולם, שחוגג בקרוב יום הולדת שנה בגובה 50 ס"מ.

אלפים התכנסו השבוע בבארנסטד, ניו המפשייר, כדי לחזות בפלא הקטנטן. אך בעוד העניין האנושי בו רק הולך וגובר, נראה שלאיינשטיין אין יותר מדי חברים בני מינו.

עכשיו, הניסיון שלו להתחבר עם סוסים אחרים וחייו בביתו בניו המפשייר עם הבעלים צ'רלי קאנטרל ורייצ'ל ווגאנר, יתפרסמו בספר חדש לכבוד יום ההולדת. "שנינו חובבי סוסים והחלטנו לקנות לעצמנו סוס מיניאטורי", סיפר קאנטרל לעיתון ה"דיילי מייל" הבריטי.

מי הזמין סוס? ארכיון (צילום: reuters)
איינשטיין ו"פלייבוי" | צילום: reuters

"איינשטיין הוא הסוס הקטן ביותר שתועד אי פעם וכשהדבר פורסם, רמת ההתעניינות הייתה מדהימה", הוסיף קאנטרל. "איינשטיין כל כך יוצא דופן מפני שהוא לא מראה כל תכונה גמדית - הוא פשוט סוס מיניאטורי מאוד מאוד קטן".

הסוסון עדיין לא נושא רשמית את תואר "הקטן ביותר", מפני שהוא עדיין צעיר מדי, אך הבעלים בטוחים שהוא הפסיק לגדול ושבעוד שלוש שנים, כשיהיה בן 4, הדבר יהפוך לרשמי. בינתיים, הוא מבלה את הזמן עם חברו המגודל "פלייבוי" וכלבת המשפחה, לילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק