המשבר הכלכלי בארצות הברית משחק לידיו של המועמד הדמוקרטי לנשיאות, ברק אובמה. בניגוד לעמדה המסורתית לגבי התמודדות המפלגות עם המצב הכלכלי - האמריקנים חושבים שאובמה יתמודד טוב יותר עם המשבר. בדרך כלל מועמדים רפובליקנים ששואפים ליותר ריכוזיות מזוהים כמנהיגים שיכולים להבריא את הכלכלה- לא הפעם!

המשבר הכלכלי משחק תפקיד חשוב גם לקראת הבחירות לנשיאות שיתקיימו בנובמבר.
על פי סקר שערכה רשת הטלוויזיה CNN האמריקנים סבורים שדווקא ברק אובמה - המועמד הדמוקרטי , יוכל להתמודד טוב יותר עם המשבר הכלכלי , לעומת יריבו הרפובליקני ג'ון מקיין.

המצביעים האמריקנים סבורים שהמשבר הכלכלי נוצר באשמתה של המפלגה הרפובליקנית והעומדים בראשה. ג'ון מקיין נראה היום כממשיך דרכו של בוש - צ'ייני.

בסקר שנערך אתמול על ידי מכון גאלופ, הפער בין השניים אובמה ומקיין צמח לשישה אחוזים בשבוע האחרון מאז החלו הנפילות החדות בוול סטריט. על פי הניו יורק טיימס, אובאמה מוביל עכשיו גם במספר האלקטורים : מקיין התדרדר ל- 227, אובאמה מקבל 238 אלקטורים.

לאחר הועידה הרפובליקנית בה הציג מקיין את פיילין, צבר המועמד הרפובליקני יתרון אבל מאז המשבר הכלכלי - המפלגה הרפובליקנית מעבדת גובה, למרות הסגנית הנוצצת . על מנת לנצח בבחירות המועמדים צריכים יותר מ- נ240 אלקטורים. ביום שישי הקרוב יתקיים באוניברסיטת מיסיסיפי העימות הראשון בין השניים.

בתוך כך, הבוקר נפתחו השווקים במזרח ובאוסטרליה בירידות שערים, כתגובה לתנודות החדות בוול סטריט שננעל אמש בירידות שערים חדות, ככל הנראה בעקבות חששות שתוכנית החירום של הממשל להצלת מוסדות פיננסים בארצות הברית לא תפסיק את המיתון הכלכלי, ודווקא תביא להגדלה בגרעון בתקציב שם.