בתוך חדר ההקרנות, דניאל האוזר הוא לוחם שמתכונן לעוד קרב. דקות מעטות אחרי תחילת הטיפול והוא כבר נחוש להכריז על ניצחון במלחמה נגד המחלה הארורה. "הדבר הכי חשוב הוא שאני לא אצטרך לחזור לכאן", הוא אומר לעיתונאים ולצוות הרופאים בשעה שהטכנאים מכוונים את הקרן הרדיואקטיבית היישר לנקודה בה נמצא הגידול בחזהו של דני.

סיפורו של הילד בן ה-13 עשה כותרות בעולם כולו בחודש מאי האחרון, אחרי שהילד ומשפחתו סירבו לקבל טיפולים כימותרפיים והעדיפו לנסות טיפול אלטרנטיבי נגד הסרטן. הילד ואימו אפילו ניסו לעזוב את המדינה, אבל לבסוף הם שבו והחליטו לקבל את צו בית המשפט שהורה לו לעבור את הטיפול. "הם היו צריכים לתת לי את זכות הבחירה מההתחלה מה לעשות", אומר עכשיו דני בקול כועס ושקט.

אמו של הילד, קולין האוזר, מספרת שהתהליך לא היה קל וכלל הרבה מאד לחץ נפשי. "הוא פשוט לא הצליח להתמודד עם זה, הוא לא רצה לחיות ולעבור את זה שוב", היא אומרת ומוסיפה שהמשפחה התאחדה כדי לתת כוח לדני. "הצלחנו לעשות את זה, כלומר - עשינו מה שהיינו צריכים לעשות", כך לדברי האם.

"אני שמח שאני לא צריך להכניס עוד רעל לגופי"

דני עבר טיפולי הקרנות כמעט בכל יום במהלך השבועיים האחרונים. הטיפול הזה הוא האחרון מ-12 טיפולים, ועכשיו הרופאים אומרים שתוצאות הטיפול משביעות רצון. בית החולים לילדים פרסם את ההודעה הבאה:"לאור הטיפול המוצלח, לדניאל יש עכשיו סיכוי של 95% להחלים".

המשפחה מאושרת שהכל נגמר. "אני שמח שאני לא צריך להכניס עוד רעל לגופי, הם יניחו לנו לנפשנו עכשיו", אומר בן ה-13.

משפחת האוזר מאמינה בטיפולים אלטרנטיביים שכוללים דיאטה מיוחדת המבוססת על ירקות חיים וויטמינים, וזו הסיבה לסירובם לקבל את הטיפול הכימותרפי - עד להכרעת בית המשפט נגדם. לטענת אמו של דני, לדיאטה יש תפקיד מרכזי בהצלחת הטיפול בבנה. "מערכת החיסון שלו פעלה כל כך טוב, שאפילו הרופאים התרשמו מאוד מאופן ההחלמה שלו", אומרת קולין.

אז דיאטה מיוחדת או לא - זה לא באמת משנה איך דני הצליח לנצח בקרב על חייו. עכשיו הלוחם הצעיר מוכן להמשיך את חייו ולעזוב את בית החולים מאחוריו. "זה נחמד להניח הכל מאחור. עכשיו אנחנו יכולים לחזור לחיות חיים נורמליים כמו שרצינו כבר זמן רב, זה נחמד", אומרים במשפחת האוזר המאושרת.