איור מאתר קינקי ג'וז (צילום: מתוך אתר קינקי ג'וז)
"אם היא תלבש עור - דיינו" | צילום: מתוך אתר קינקי ג'וז

סדר פסח בחיק המשפחה עלול להיות אירוע משמים למדי. דודים, סבים, ילדים זבי חוטם שמחפשים את האפיקומן, זיופים ויין גרוע הם המרכיבים העיקריים של ערב חג החירות. הקבוצה הברוקלינית "קינקי ג'וז" ("יהודים סוטים") מציעה לכם פתרון. אולי כדאי שנזהיר קודם - לא לבעלי לב חלש.

אם תמיד חלמתם על מסיבת סאדו-מאזו שכולה עור שחור, אביזרי פלסטיק ו-ויניל, כשרה למהדרין, זה הסדר בשבילכם. "אנו מקבלים את כולם - מהסקרנים הטריים ועד לוותיקים המנוסים", נכתב באתר הקבוצה הניו-יורקית. "אנו מקבלים את כל הנטיות המיניות ואת כל זרמי היהדות".

"מטרתנו היא לסייע לקהילה היהודית ולחופש המיני על ידי הקמת קהילה ליהודים שמבטאים או תומכים בצורה אלטרנטיבית של ביטוי מיני אישי", מוסיפים באתר. בסדר פסח השנה מציע לקיים את הלילה המסורתי בברוקלין בארה"ב, ומיד לאחריו - מסיבה סוערת אל תוך הלילה. מכירת הכרטיסים כבר בעיצומה.

תשכחו מהמרור

היהודים הקינקיים מתכננים להביע את מחוותם לאבותינו ששועבדנו במצרים לא בצורת אכילת העשבים המרים, אלא יותר בכיוון של הלקאות עדינות עם מקלות ליקריץ בטעם שוקולד.

לקבוצה גם יש חידוש חביב לשיר המסורתי "דיינו": "אם היא הייתה לובשת עור - דיינו, עור בוהק ומבריק - דיינו, אם היא הייתה לובשת עור - דיינו". ארוחת הסדר הלא-קונבנציונלית הפכה גם למפגש השנתי של היהודים חובבי העור.

"אנו לא קושרים באופן ישיר בין ה'קשירות' שלנו לעבדות האמיתית", אמרה נעמי, חברת הקבוצה, לאתר ה"ג'ואיש דיילי". "למרות זאת, יש לנו זווית הסתכלות נוספת כשאנו מתייחסים לרעיון הקשירות, העבדות וגם החירות".