אחרי שעות ארוכות של ציפייה והמתנה הרגע המיוחל הגיע: הדוכסית קייט מידלטון ילדה אמש (ב') את בנה הבכור בבית החולים סיינט מארי שבפדינגטון במשקל 3.798 ק"ג. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנחנו מעבירים בשידור חי את רגעי ההתרגשות בבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוד מעלתה הדוכסית מקימבריידג' ילדה בשלום בן בשעה 16:24 היום. הוד מעלתה ובנה במצב טוב", נכתב באיגרת החגיגית שהוצבה על מעמד מיוחד מזהב מחוץ לארמון בקינגהאם. את האיגרת העביר לארמון שליח מיוחד שיצא מבית החולים ברכב שרד היישר אל מעונם של בני משפחת המלוכה.

השליח המיוחד מסר ההודעה וצלצל בפעמונים (צילום: רויטרס)
השליח המיוחד מסר ההודעה וצלצל בפעמונים | צילום: רויטרס

יורש העצר הגיח לאוויר העולם בשעה 18:24 שעון ישראל. עם קבלת ההודעה, ההמונים שהתקבצו מחוץ לארמון ומחוץ לבית החולים פצחו בקריאות שמחה. נציג מהארמון לבוש בתלבושת מסורתית יצא החוצה, כשהוא נושא את ההודעה הרשמית, וצלצל בפעמונים.

הנסיך צ'ארלס: "שמח להיות לראשונה סב"

"הוד מלכותה ובנה חשים בטוב ויישארו בבית החולים במהלך הלילה", נאמר בהצהרה הרשמית מחצר הארמון, "המלכה, הדוכס מאדינבורו ומשפחותיהם עודכנו והם שמחים על החדשות".

האיגרת הוצבה על מעמד מזהב (צילום: רויטרס)
האיגרת הוצבה על מעמד מזהב | צילום: רויטרס

הסב הטרי הנסיך צ'ארלס הביע את התרגשותו גם בהודעה אישית. "אנחנו כל כך מאושרים, זה רגע ייחודי בחייו של אדם", אמר בהודעה מיוחדת, "אני שמח להיות סב בפעם הראשונה ומחכה לראות את התינוק".

התינוק המלכותי החדש הוא יורש העצר השלישי בתור, ולכן גם מועמד עתידי לתפקיד המלך. הוא נין למלכה אליזבת' ונכד לסב צ'ארלס. שמו יוכרז בהמשך, אבל המהמרים מעדיפים ג'ורג' או ג'יימס.

ההמונים פצחו בקריאות שמחה (צילום: רויטרס)
ההמונים פצחו בקריאות שמחה | צילום: רויטרס

בשעה 5:40 שעון לונדון הגיעה היום קייט מידלטון עם צירי לידה לבית החולים סיינט מארי שבפדינגטון. היא ובעלה הנסיך וויליאם הגיעו למקום במכונית פרטית, ולא באמבולנס. שעות ארוכת שהתה קייט בחדר הלידה עד שהגיעה ההודעה המרגשת.

דובונים ופרחים מחכים לתינוק (צילום: ליאור פרידמן, חדשות 2)
דובונים ופרחים מחכים לתינוק | צילום: ליאור פרידמן, חדשות 2

מחצר המלוכה נמסר כי במהלך הלידה נכח הרופא הנשים של המלכה מרכוס סטשל, הרופא המיילד גאי ט'רופ-ביסטון, והיועץ להתפתחות תינוקות סוניט גודאמב. 

יורש עצר בריטי נולד - הסיקור המלא:

כרוז ונוצה: כך הודיעו על היורש הבריטי

הנסיך צ'ארלס נרגש: "גאה להיות סבא בפעם הראשונה"

יורש עצר בריטי חדש בא לעולם