מוניקה ספיר (צילום: AP)
מוניקה ספיר | צילום: AP

נמשכת חקירת הרצח הכפול שזעזע את ונצואלה: המשטרה המקומית דיווחה כי תמונות וסרטונים ששיתפה מלכת היופי לשעבר ברשת החברתית, סייעו לפענוח הרצח שלה ושל בן זוגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, מלכת היופי לשעבר מוניקה ספיר העלתה את התמונות והסרטונים ימים ספורים לפני שגופתה נמצאה ברכב בכביש ראשי במדינה. בהמשך מצאו חוקרי המשטרה את המצלמה של ספיר בביתו של אחד משבעה חשודים שנעצרו.

עד כה לא הוגשו כתבי אישום נגד השבעה, שעל פי החשד רצחו את ספיר ואת בן זוגה במהלך שוד שהשתבש, אך במשטרה המקומית אומרים כי יש להם ראיות מוצקות הקושרות את החשודים לביצוע העבירה.

"הרצח נראה כמו הוצאת חוזה"

"מתקפת טרור חמושה". מדורו (צילום: רויטרס)
נשיא ונצואלה ניקולס מאדורו | צילום: רויטרס

השבוע כינס נשיא ונצואלה ניקולס מאדורו דיון מיוחד בהשתתפות ראשי ערים ומושלי מחוזות בעקבות הרצח. "זה לא הזמן להיות חלשים ולהוריד את ההגנות שלנו. הדבר הנכון עבור המדינה הוא להגיב", אמר מאדורו.

מאדורו הביע ספק בגרסת המשטרה, לפיה המניע לרצח הכפול היה שוד, ואמר כי "הרצח הזה נראה יותר כמו הוצאת חוזה". מהמשטרה נמסר כי בשבעת העצורים אישה אחת ושני קטינים. עוד נמסר כי ארבעה חשודים נוספים עדיין לא נתפסו.

מוניקה ספיר הייתה התגשמות חלומה של ונצואלה: מלכת יופי, כוכבת אופרות סבון וסלבריטי בקנה מידה לאומי. "בתוך רגע הקיפו אותם חמושים", סיפר נשיא המדינה ניקולס מדורו, עם היוודע דבר הרצח. "הם ננעלו ברכב ללא יכולת להזעיק עזרה".

בני הזוג ספיר היו בדרכם הביתה יחד עם בתם, בת 5, כשרכבם נתקע. ספיר התקשרה להזעיק חילוץ ובינתיים - משפחתה ננעלה ברכב. אלא שהדבר לא מנע מקבוצה של חמישה פושעים לרסס את הרכב בנשק אוטומטי. הרוצחים ירו גם בבת הקטנה, אבל היא ניצלה.