משבר בני הערובה אתמול במנילה, בו נהרגו שבעה אזרחים מהונג קונג, עורר מלבד הצער גם זעם רב וביקורת חריפה כלפי הרשויות בפיליפינים ובעיקר נגד התנהלות המשטרה בהשתלטות האוטובוס החטוף.

בעיתונות הונג קונג נשמעות ביקורות חריפות כלפי הרשויות במנילה ובמיוחד נגד התנהלות המשטרה, לפיהן השוטרים התנהלו באיטיות, סרבול, בחוסר מקצועיות ובחוסר החלטיות. "האם יש רק גרזן אחד בכל הפיליפינים?" שואלת הכותרת הראשית בהונג קונג. "למה כוחות המשטרה לא ירו בחוטף בתחילתו של האירוע?", שואל עיתונאי אחר בתמיהה.

ברשת הפייסבוק ניתן למצוא עוד הכפשות רבות ושונות - נגד הרשויות בפיליפינים. "המדינה הזו היא כישלון בכל דבר", כתב אחד הגולשים בדף שהוקם במיוחד לזכרם של ההרוגים.

שר התיירות של הונג קונג סיפר כיצד ראו האזרחים בשידור ישיר את התמונות ממנילה. "אנשים רבים בהונג קונג זעמו אתמול וזועמים כעת על הפעולה הכושלת של המשטרה", אמר השר והודה, "איש לא חשב שזה ייגמר כך".

הונג קונג הוציאה אזהרת מסע לפיליפינים

"זו מכה קשה עבור תושבי הונג קונג, כולנו כאן מרגישים הרוסים", אמר דונלד טסאנג העומד בראש הרפובליקה העממית של סין. במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס עם תום האירוע. הכריז טסאנג שכמעט ופרץ בדמעות, על מספר עצרות זיכרון ודקת דומיה לזכרם של התיירים שיצאו לסיור במנילה ומצאו בה את מותם.

בעקבות האסון, הרשויות בהונג קונג הוציאו אזהרת מסע לפיליפינים , אזהרה שמוגדרת בסין כ"אזהרה שחורה". "יש כעת 60 אזרחים מהונג קונג שמסיירים ברחבי הפיליפינים, ביקשנו מהם לשוב הביתה", סיפר טסאנג.

בפיליפינים מלקקים הבוקר את הפצעים. האוטובוס עדיין עומד באותו המקום בו התייצב אתמול בשעות הבוקר והשוטרים עדיין אוספים ממצאים מהזירה.

בממשל של הנשיא אקינו מודאגים - הממשל החל בשנה האחרונה בקמפיין שמטרתו למשוך תיירים לפיליפינים - במיוחד תיירים מסין ואזוריה העשירים כמו הונג קונג. כעת, אחרי האירוע, תעשיית התיירות בפיליפינים עומדת בפני משבר.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

 עוד בנושא:

7 בני ערובה נהרגו במהלך החטיפה