מפגשי מסילת ברזל וכביש הם מפגשים בעיתיים בארץ, אבל גם בעולם מתקשים למצוא לכך פיתרון. רשת החדשות הבריטית SKY מנסה לראות מה הבריטים עושים כדי למנוע את תאונות על הפסים.

התמונות שתראו כאן הן לא תמונות של פעלולן. התמונות האלו לא בוימו עבור סרט מיוחד. אלו תמונות של חוסר זהירות מהחיים האמיתיים שהובילו ליותר מ-12 מקרי מוות בשנה שעברה.

בתמונות - גבר עם החליפה שחושב שיש לו זמן חוצה את הפסים למרות הרמזור האדום. לגבר שמאחוריו אין זמן - אבל הוא בוחר לעבור. הוא מאבד הנעל כשהרכבת "קוצרת" אותו, אך יש לו מזל שלא איבד את חייו. לא כולם מצליחים לחצות.

לחברת הרכבות נמאס, הם רוצים להכניס לתודעת הציבור את הסכנות שבמפגשי מסילה - כביש.

מה עושים ?

"מה שאנו רוצים זה שיכניסו את מעברי הכביש על המסילה למבחני התיאוריה. אנחנו מאמינים שזה ישפר את ההבנה של הלומדים נהיגה לגבי כללי הבטיחות בחציית מסילות רכבת, כל זאת כתנאי להצלחה במבחן, זה יצמצם את מספר התאונות", אומרת דוברת חברת הרכבות הבריטית.

לחלק מהמעברים אין כלל מחסום וחלק מהנהגים כלל לא מפעילים שיקול דעת כשהם מגיעים אליהם. במעברים אחרים יש רק מחסום בודד, זה מותיר לנהג חסר אחריות מרווח לעקוף אותו.

בסקוטלנד מציעים להעניש בתשע נקודות בעל רישיון נהיגה שיעבור מחסום באור אדום. אם המסר לציבור לא יחלחל - עונש כזה יישקל גם באנגליה ובווילס.