בהלה במרכז לונדון: הבוקר - בשעת השיא של התנועה בבירה הבריטית - התנגש מסוק במנוף שהוצב על גג מגדל והתרסק היישר לקרקע באחד האזורים המרכזיים. שני בני אדם נהרגו בתאונה ותשעה נוספים נפצעו. על פי הדיווחים בבריטניה, המסוק התרסק ליד תחנת הרכבת בשכונת וואקסהול. עדי ראייה טוענים כי הוא צנח לקרקע וכתוצאה מההתנגשות פרצה אש באזור ההתרסקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסקוטלד יארד מדווח שבשעה 08:00 בערך, המסוק פגע בעגורן שהוצב על גג בניין בדרום לונדון, סמוך לגשר וואקסהול שמעל נהר התמזה, ונפל לקרקע. עדי ראייה טוענים שעשרות אמבולנסים, רכבי כיבוי ומשטרה מיהרו למקום, לא רחוק מתחנת הרכבת ווטרלו - וסגרו את התנועה ואת הגישה לאזור מהרחובות הסמוכים.

ההרוגים: טייס המסוק ועובד שהיה על המנוף

שמי לונדון התכסו בערפל כבד, אתמול (צילום: סקיי ניוז)
עדי ראייה: "כדור אש צנח מהשמיים" | צילום: סקיי ניוז

במסיבת עיתונאים מאולתרת שכינס מפקד כוחות המשטרה במקום נמסר שתשעת הפצועים פונו לבתי החולים בעיר. מפקד המשטרה אמר גם שאחד ההרוגים הוא טייס המסוק וההרוג השני הוא אחד העובדים על המנוף בו פגע המסוק. על פי המשטרה הבריטית, פצוע אחד מוגדר במצב אנוש ויתר שמונת הפצועים במצב קל עד בינוני.

מפיק של רשת הבי.בי.סי, פול פרגסון, אמר כי "המסוק צנח הישר לקרקע, עשן היתמר מהבניין עליו המסוק התרסק". עדים נוספים לאירוע מתארים "כדור אש שצנח מהשמיים".

צפו בסיפורים המעניינים של 7.7 לאורך השנים (צילום: סקיי ניוז, חדשות)
צילום: סקיי ניוז, חדשות

עד ראיה נוסף אמר לרשת SKY NEWS הבריטית כי "ראינו את המסוק נופל ככדור אש מפסגת הבניין לקרקע, זה היה רגע מבעית. אחר כך הגיעה המשטרה ופינתה אותנו מהאזור". כתבת הרשת הבריטית טוענת שפקקי תנועה רבים נוצרו במרכז העיר.