"גבי פתחה את עיניה לראשונה", כך אמר אמש הנשיא ברק אובמה, זמן קצר לאחר שביקר את חברת הקונגרס שנפצעה קשה בירי בטוסון לפני חמישה ימים. הנשיא האמריקני הגיע אמש לעיר שבמדינת אריזונה, והשתתף בטקס תפילה לזכר ששת קורבנות הירי.

זמן קצר לאחר שיצא מחדרה של גיפורדס, היא פקחה את עיניה בפעם הראשונה מאז שנורתה. טקס התפילה נערך מיד לאחר ביקורו של הנשיא בבית החולים, מה שנתן לאובמה את ההזדמנות לחלוק את החדשות המעודדות עם כלל המשתתפים.

אובמה ביקר את חברת הקונגרס גיפורדס בבית החולים, ביחד עם מספר חברי קונגרס נוספים, אשר נשארו בחדרה לאחר שעזב. הם אלו שהיו עדים לפתיחת עיניה של גיפורדס ועידכנו את אובמה, שמיהר לשתף את המוני המשתתפים בטקס התפילה. "גבי פקחה את עיניה והיא יודעת שאנחנו אוהבים אותה", אמר הנשיא לקהל, שהגיב בשאגות שמחה.

פני הרוצח: חיוך של מטורף

ניסה להתנקש בחייה של גיפורדס. לאפנר (צילום: huffingtonpost)
צילום: huffingtonpost

ג'ראד לי לאפנר, הצעיר שרצח שישה בני אדם, ירה בחברת הקונגרס גבריאל גיפורדס ובעוד 11 אנשים בטוסון שבאריזונה ביום שבת האחרון, צולם זמו קצר אחר מסע הירי, כשהובל למעצר. בתמונה ניתן לראות את עיניו הדולקות של האיש הקיצוני וחוסר שיתוף הפעולה עם חוקריו.

למרות החיוך המטורף של לאפנר בתמונה, אפשר לראות סימנים לחקירה שעבר - סימני חבלה, כמו חבלה סביב עינו השמאלית. על פי הדיווחים שמגיעים מטוסון, למרות החקירות, לאפנר עדיין לא מדבר עם חוקריו.

עוד נודע כעת, כי הרוצח המתואר כמטורף, הורחק מהקולג' "פימה" בו למד, בגלל בעיות התנהגות. אחד ממוריו סיפר כי גם לאחר שהורחק , הוא המשיך להפחיד את התלמידים והסטודנטים במכללה.

על פי הסרטונים שהעלה לאפנר ליו-טיוב, ניתן להבין שמדובר באדם מעורער וקיצוני. הוא טוען שתושבי אריזונה לא יודעים קרוא וכתוב, שהם נתונים לשטיפת מוח של הממשל ולא מבינים את המניפולציות שוושינגטון עושה על גבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מצבה של חברת הקונגרס? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

עוד בנושא:

נולדה ב-11.9, נרצחה בטבח באריזונה

כך נשמע מסע הירי באריזונה

המתנקש מאריזונה - פעיל אנטישמי?

ארצות הברית: חברת הקונגרס עדיין נאבקת על חייה

המתנקש בחברת הקונגרס היהודייה: מעריץ של "מיין קאמפף"

מתנקש ירה בחברת קונגרס יהודייה, עוד 5 נהרגו