החוקים המוזרים של סאם (צילום: רויטרס)
ה-CIA מחפש אתכם | צילום: רויטרס

לסוכנות הביון האמריקנית CIA כנראה אין ברירה: הסוכנות סובלת ממחסור חמור בדוברי ערבית. בעבר אנשי הסוכנות ניסו להגיע לאנשי הקהילה המוסלמית בארצות הברית ולגייס אותם, אבל המוסלמים האמריקנים לא ממהרים לשתף פעולה עם הארגון הממשלתי החשאי.

מודעות דרושים של הסוכנות היוקרתית הועלו לעיתון "וושינגטון פוסט", באתרים שמפרסמים מודעות דרושים ובאתר ה"אקונומיסט". איש ה-CIA האחראי על כח אדם בסוכנות, לאון פאנטה, מתכוון לצאת ולפגוש את המועמדים למשרות ברחבי ארצות הברית.

לאחרונה הוא טען כי רק 13% מסוכני ה-CIA מדברים שפה שנייה מלבד אנגלית, ורק 22% מהם הם בני מיעוטים. "במטרה להשיג את מטרות המודיעין שלנו, אנחנו פונים לדוברי ערבית, רוסית, קוריאנית, פאשטו ואורדו", אמר פאנטה לעיתון הטיימס.

במודעה שהתפרסמה באתר "Chronicle of Higher Education's" נכתב "הסוכנות המרכזית למודיעין, השירותים הלאומיים החשאיים, מציעים לך קריירה ואת היכולת לעשות שינוי עולמי. האם אתה מוכן לאתגר של השגת מטרותינו מעבר לים?". ה-CIA הציב מודעה דומה גם ברשת החברתית פייסבוק.

ה-CIA סובל מבעיית תדמית חמורה מאז ההסתבכות של ממשל בוש בעירק והמידע המוטעה שהארגון העביר בנוגע ליכולתו הגרעינית והכימית של סדאם. עכשיו הנשיא אובמה מתכוון להתרכז בעיקר בבעיות באפגניסטן ובפקיסטן . הארגון כנראה מיישר קו עם הנשיא החדש ועם מטרותיו - בשיטותיו.