במקביל לפרסום מסקנות ועדת טירקל בארץ, עקבו גם רשתות התקשורת בטורקיה ובמדינות נוספות ברחבי העולם אחרי הדוח שניקה את ישראל מאירועי המשט לעזה. חלק מכלי התקשורת הבינלאומיים דיווחו ועדכנו על עיקרי המסקנות באמצעות כתבים בירושלים ואף פרשנים ואורחים שהוזמנו לאולפן. 

"ועדת החקירה בישראל טוענת שהפעולות נעשו במסגרת החוק הבינלאומי, וכך גם המצור ברצועת עזה"  - כך נפתחו מהדורות החדשות.  ברשת התקשורת הבינלאומית של ה-BBC שידרו את מסיבת העיתונאים של הוועדה בשידור ישיר ובה דיוויד טרימבל, החוקר העצמאי שהשקיף על פעולת וועדת טירקל. "ללא ספק הוועדה הייתה עצמאית ובלתי תלויה", הדגיש טרימבל שהוסיף כי הוועדה ניסתה להשיג עדויות מגורמים טורקיים, אך נתקלה בסירוב.

הטורקים - ספקניים

"צריך לזכור שהתקרית הזו הייתה אסון לתדמית הבינלאומית של ישראל", הוסיף פרשן ה-BBC והתייחס לביקורת הצפויה. "רבים יגידו: 'תקשיבו, זו חקירה פנימית שנערכה על ידי הממשל הישראלי והיא פשוט הייתה משוחדת'".

גם הטלוויזיה הטורקית, כצפוי, עסקה רבות בכותרות מירושלים. המשדרים נפתחו בדיווחים ממסקנות הדוח והביעו, כמה מפתיע, ספקנות וחוסר אמון בממצאים. כלי התקשורת במדינה ציינו שוב ושוב שבוועדת חקירה שנערכה בטורקיה הוחלט באופן חד משמעי שישראל וכוחות הביטחון שלה עברו על החוק הבינלאומי ושאין שום ערך למסקנות ועדת חקירה שנעשית על ידי ממשלת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק