איש מסכן בהאיטי (צילום: AP)
תושב האיטי נושא חבילת סיוע שקיבל | צילום: AP

את סיפורי החילוץ המדהימים מהאיטי מחליפים בימים האחרונים טרגדיות אישיות קשות, המעידות על חיי היומיום החדשים של התושבים באי מוכה האסון. אנשים רבים המנסים למצוא דרך להתקיים, פורצים לחנויות בתקווה למצוא פריטים בעלי ערך, אותם יוכלו למכור. אלו הנתפסים בשעת מעשה נגררים למעשי אלימות עם גורמי המשטרה - הנאבקים בכל כוחם להתמודד עם התופעה.

כך קרה גם אתמול, שעה שעיתונאים רבים מכל העולם תיעדו יום נוסף בניסיונות השיקום של התושבים המקומיים. חבורת צעירים ניסתה לפרוץ לחנות מוצרי חשמל - שניזוקה ברעידת האדמה באזור התעשייה בבירה פורט-או-פראנס. הצעירים זחלו מתחת לשער הכניסה, והחלו להוביל תנורים, מקררים ואף ניסו לעקור מזגן מהקיר.

עד מהרה הגיע למקום מאבטח המועסק בחברת אבטחה פרטית, שהחל לירות בנשק אוטומטי כלפי הבוזזים. כתוצאה מהירי הכבד - נהרג אחד הבוזזים שעה שניסה לברוח מהמקום. המאבטח רצה לירות בבוזזים נוספים, אך לפתע הבחין בעיתונאים הצופים במתרחש מהצד - ועצר את עצמו.

מעשי ביזה ואונס

צפו בסיפורים המעניינים של 16.1 לאורך השנים (צילום: AP)
הרס באי אחרי רעידת האדמה | צילום: AP

בשלב זה הגיעו לחנות שני מאבטחים חמושים נוספים, שהצליחו לעצור כמה מהבוזזים - אשר התחבאו בחדר צדדי בחנות. משטרת האיטי הוזעקה למקום עד מהרה והשתלטה על האירוע.

האירועים הללו, המתרחשים בגרסאות שונות ברחבי האיטי מאז רעידת האדמה הקשה, רק מצטרפים לנתונים החדשים והמדאיגים של האו"ם על מגפות המתחילות להתפשט במחנות האוהלים הזמניים שהוקמו ברחבי האי. כמו-כן, התקבלו כבר עשרות דיווחים על מעשי אונס וביזה בחסות החשיכה, על ידי פושעים שברחו מבתי הכלא - שניזוקו אף הם ברעידת האדמה.