מסעב חסן יוסוף, מחבר הספר "בן החמאס" ובנו של השייח' חסן יוסוף, אחד ממייסדי ומנהיגי החמאס בגדה המערבית, התייחס למהלכיו של ארגון הטרור ברצועה ותיאר אותם כהרסניים. "לחמאס לא אכפת עכשיו מהחיים של הפלסטינים, מהחיים של הישראלים או של האמריקנים", הסביר יוסוף בתשובה לשאלה מדוע עזב את התנועה והמיר דתו לנצרות. "לא אכפת להם מחייהם שלהם, הם רואים במוות למען האידאולוגיה שלהם, ביטוי של אמונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יוסוף גדל על ברכי האידיאולוגיה של חמאס, וכבן לאחד ממייסדי הארגון יועד לתפקיד בכיר בהנהגת חמאס, אך בשלב מסויים הפנה עורף לדרך בה בחר אביו, והמיר את דתו לנצרות. החמאס מחפש כיבוש והשתלטות, הרס מדינת ישראל הוא לא היעד הסופי של ארגון החמאס", הבהיר הבן בריאיון לרשת CNN. לדבריו, היעד הסופי של החמאס היא בניית הח'ליפה האסלאמית.

"המשמעות היא הקמת מדינה אסלאמית על הריסות כל התרבויות האחרות", פירט יוסוף, "זו המטרה הסופית של התנועה הזו". הח'ליפה אותה מזכיר, מחבר הספר "בניו של החמאס", היא בעצם שלטון שמחליף את שלטונו של מוחמד עלי אדמות, שלטון שפועל בשם האסלאם ועל פי חוקי השריעה הנוקשים.

הריסות בעזה. ארכיון
"בלתי אפשרי לראות את האמת" | צילום:

"חמאס לא מחפש פשרה של חיים לצד מדינה אחרת"

בתגובה לשאלה שמטרידה את התקשורת העולמית האם מטרתו של ארגון החמאס היא השמדת ישראל עונה בנו של מייסד הארגון: "החמאס לא מחפש פשרה של חיים לצד מדינה אחרת".

"אתה טוען בספר שהחמאס רואה באזרחים כלי מלחמה. ספר לנו על החמאס שבו אתה גדלת, החמאס של הגדה המערבית" מבקש המראיין למון. מסעב יוסוף עונה: "במסגדים החמאס לימד אותנו שבלי לשפוך דם של חפים מפשע בשם האידאולוגיה - לא נצליח לבנות אומה אסלאמית. הם הכינו אותנו מגיל חמש, זו האידאולוגיה שאותה החמאס מאכיל אותנו".

לדברי הבן, שעזב את שורות הארגון, קשה למי שנמצא בפנים לראות את המציאות. "למעשה, זה בלתי אפשרי שמישהו יראה את האמת, את פניו האמיתיות של החמאס ואז יעזוב", טוען יוסוף. "כמו שאתה רואה במקרה שלי - אתה צריך לאבד הכל, רק כדי להגיד לא לחמאס. היום, כשאני רואה את הילדים בעזה ואני יודע מה מאכילים אותם, אני יודע שאין להם ברירה". לאחרונה עובד הספר "בן החמאס" לסרט "הנסיך הירוק" בבימויו של נדב שירמן. "