אם הניסוי יצלח - נמנע מתמונות כאלה
העולם ייחרב בשבת הקרובה? | צילום: foxnews

האמונה לפיה העולם עומד להסתיים ב-21 במאי, 2011, אינה חדשה. ככל שמתקרב התאריך, וכמות השמועות, הוויכוחים ואצל חלק קטן מהאנשים - ההיסטריה, גדלים, אז מה בדיוק אמור להתרחש היום על פי הנבואה?

הרולד קמפינג  ראש הקבוצה הנוצרית המשוכנעת כי סוף העולם יגיע היום טוען שקיבל התראות אלוהיות שהודיעו לו בבירור שהעולם עומד להיחרב. על פי הנבואה סוף העולם יחל בכל מקום בכדור הארץ, כשהשעון המקומי יראה את השעה 18:00 בערב, בתאריך 21.5.2011.

מסתבר שגם אישים חשובים משקיעים מחשבה בנבואה של הרולד קמפינג על סופו של העולם היום. ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג התראיין בתכנית רדיו וסיפר שהוא נהנה להשתעשע במחשבה שסוף העולם קרב. עם זאת הוא אטמר: "לא יכול להיות שהעולם ייחרב לפני שקבוצת הכדורסל של עירו "הניו יורק ניקס" יזכו באליפות מחדש".

אז מה צפוי לקרות היום?

כשתגיע השעה 18:00 הערב, אמורה להתחיל רעידת אדמה "שתגמד את הרעידה האחרונה שהתרחשה ביפן", לדבריו, "וכולנו נדע שהגיע יום הדין". רעידות האדמה יקיפו את הגלובוס עד המקום האחרון שיראה את השעה (האיים אנופי, פאגו פאגו ומידוויי שבאוקיינוס השקט). ובכך תיחרב כל אוכלוסיית העולם ברעידות האדמה האדירות.

בעוד חלק מהמתדיינים בנושא מנסים להתחכם בשאלות הנוגעות לשעון קיץ והפרשי זמנים, אחרים טוענים שלא סוף העולם יתרחש ב-21 במאי, אלא "העלייה השמיימה", שמתוארת בספרות הנוצרית. לפיהם, בתאריך זה, כל הצדיקים על כדור הארץ ייעלמו מעל פני האדמה ויגיעו לגן העדן ואילו אלו שיישארו, ייחרבו כולם בסוף העולם "האמיתי" שיתרחש מתישהו באוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק