מה עושה נערה בת 15 שמבינה שהחלום שלה לקבל סוס רכיבה אמיתי לא יתגשם? רגינה מאייר מגרמניה לא התייאשה. במקום לשבת בחדרה ולבכות, החליטה הצעירה להשתמש במה שהיה לרשותה - הפרה לונה מהרפת המשפחתית.

רגינה בת ה-15 לקחה את הנושא ברצינות והשקיעה שעות באילוף הפרה, עד שהגיעה למצב בו "היא חושבת שהיא סוס", לדבריה. כיום, יוצאת מאייר עם הפרה לונה לרכיבות ארוכות ואפילו לימדה אותה לקפוץ מעל מכשולים מאולתרים.

תהליך האילוף התחיל בגיל צעיר, לפני שנתיים, ממש סמוך ללידתה של הפרה. מאייר הייתה מטיילת עם העגלה הקטנה ביערות מסביב לחוות הוריה כשהיא מובילה אותה במושכות. צעד אחר צעד הרגילה הילדה את העגלה לציוד הרכיבה, כאשר הוסיפה לה בהדרגה את הציוד, עד שהתרגלה לשאת אוכף, מושכות וכל שאר ציוד הרכיבה.

מבינה פקודות כמו "דיו" ו"הויסה"

כשהייתה לונה בת חצי שנה, החליטה מאייר שהיא גדולה מספיק ועלתה לראשונה על האוכף. בתחילה הכל הלך לפי התכנית, אך במהרה החלה הפרה להתעייף. "היא התנהגה יפה מאוד והתנהגה כרגיל", רגינה מספרת, "אך אחרי מטרים ספורים היא החלה להתעצבן, היה ברור שהיא רוצה שארד ממנה".

אולם, מאייר התמידה וכיום היא רוכבת על לונה לפחות שעה בכל יום. סדר היום שלה כולל אימון, ליטוף, טיפוח וקפיצות. "זו עבודה קשה", אומרת הנערה, "אך אני נהנית מזה". ואכן מאמציה השתלמו. הפרה מבינה כעת פקודות כגון "דיו", "הויסה" ו"לדהור".

עם זאת, מאייר מעידה שלונה פחות ממושמעת מסוס. "אם מתחשק לה, היא מצייתת לי, ואם לא אז היא לא". בכל זאת, אין ספק שהיחסים שנרקמו בין השתיים הם יוצאי דופן ומאייר אפילו מדברת על קשר רגשי עמוק בין שתיהן: "לונה חושבת שאני אמא שלה".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק