מנהיג החוטפים קורא להפסקת הפעולה הצרפתית במאלי (צילום: AP)
מוכתר בלמוכתר ושדה הגז | צילום: AP

משבר בני הערובה באלג'יריה אמנם הסתיים, אך ארגון הטרור שאחראי לחטיפה כבר איים לבצע פיגועים נוספים והיום קרא מנהיגו מוכתאר בלמוכתאר לצרפת להפסיק את תקיפותיה במאלי. בלמוכתאר, מנהיג הפלג של אל קעידה שביצע את חטיפת מאות בני הערובה בשדה הגז, לקח אחריות לאירוע שהסתיים בתוצאות קשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות ידיעות באינדנוזיה דיווחה כי בלמוכתאר פרסם קלטת וידאו חדשה בה הוא קורא לצרפת לחדול מהמבצע הצבאי בו פתחה במאלי נגד הקיצונים האיסלאמיים.

לאחר שבעבר איים להמשיך לבצע פיגועים נגד מטרות צרפתיות ומערביות - דוגמת חטיפת בני הערובה באלג'יריה - בתגובה לפעילות הצבאית של צרפת במאלי, אמר בלמוכתאר, לפי הדיווח, כי אנשיו יהיו מוכנים לנהל משא-ומתן עם גורמים במערב על הפסקת פעולות הטרור.

צבא אלג'יריה "מטהר" את חוות הגז

מנהיג ארגון הטרור אמר: "אנו מוכנים לנהל שיחות, אם צרפת תפסיק להפציץ את המוסלמים במאלי". בהתייחסו למבצע החטיפה, הוא גילה שהשתתפו בו "40 לוחמי ג'יהאד, חלקם הגיעו מהמערב".

מוקדם יותר היום פרסמה רשת הטלוויזיה האלג'יראית הפרטית "א-נאהאר" תמונות מרגעי החטיפה בשדה הגז. במקביל, איתר הצבא האלג'יראי הבוקר 25 גופות במתקן שהותקף על ידי חמושים, אנשי אל קעידה, בלב מדבר סהרה. עם זאת, במדינה חוששים שיש במקום גופות נוספות.

על פי הדיווח, כוחות ראשונים של צבא אלג'יריה נכנסו לשטח שדה הגז והמתקן כדי "לטהר" אותו, ועל מנת להבטיח שהוא לא ממולכד ושאין בו יותר חמושים. מבצע הטיהור עתיד להימשך 48 שעות. על פי הדיווח, הגופות שייכות לבני הערובה שהוצאו להורג על ידי החמושים.