מחאה חברתית גם בספרד. במדריד התקיימו הלילה הפגנות סוערות לקראת ביקורו של האפיפיור בדיקטוס ה-16 במדינה שייערך במהלך היום. האפיפיור ישתתף בפסטיבל נוער במדריד במהלכו יוביל מיסה תחת כיפת השמיים. שידור חי של ביקור האפיפיור בספרד בחדשות 2 באינטנרט החל מהשעה 13:00.

לאפיפיור שמגיע היום למדריד צפויה קבלת פנים כפולה. עשרות אלפי המפגינים שהסעירו את מדריד אמש צפויים להמשיך במעשי המחאה גם היום. במקביל, יותר ממיליון עולי רגל ממעריציו של האפיפיור יגיעו לבירה הספרדית לכבוד פסטיבל הנוער.

המפגינים טוענים שביקור האפיפיור שעלותו כ-100 מיליון אירו נעשה על גבו של משלם המיסים הספרדי. האפיפיור בנדיקטוס ה-16 יוביל בעיצומו של הפסטיבל מיסה תחת כיפת השמים. האפיפיור נוחת הבוקר בנמל התעופה באראחאס, הוא ייפגש בני נוער מהכנסייה הקאטלונית במדריד.

אלפי בני אדם, מרביתם צעירים, יצאו אתמול למחות נגד הביקור של בנדיקטוס ה-16 בעיקר בגלל המשמעות הכלכלית של הגעתו לספרד שמוערכת בכ-100 מיליון אירו. מדובר בסכום נכבד בתקופה שבה המדינה מתמודדת עם משבר כלכלי שנחשב החמור ביותר בעשורים האחרונים. בשלב מסוים נאלצה המשטרה להשתמש בכוח ולבצע מעצרים כדי לפנות את המפגינים מן הכיכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק