מצבם הנפשי של הכורים הצ'יליאנים שלכודים מזה ארבעה שבועות כ-700 מטרים מתחת לפני האדמה מתחיל להתדרדר. רמז עבה לכך ניתן לקבל מרשימות המצרכים שהם מעבירים אל פני האדמה בצינורות הדקים דרכם הם מקבלים אספקה. "בנוסף לאוכל, נרצה גם סיגריות ואלכוהול כדי להתמודד עם המצב העגום", ביקשו הלכודים.

למרות הדיווחים בצ'ילה כי מצבם הנפשי של חלק מהלכודים תלוי באספקת האלכוהול והסיגריות, וחלקם אף מתחילים לגלות סימני עצבנות בשל המחסור במצרכים הללו - הרשויות במדינה והמומחים שהגיעו לאזור קריסתו של המכרה על מנת לפקח על חייהם של הלכודים מסרבים לספק להם אלכוהול וסיגריות.

ג'יימס דאנקן, רופא בכיר מסוכנות החלל האמריקנית נאס"א, טוען כי בשל מצב התזונה הלקוי של הכורים, שתיית אלכוהול תחמיר את מצבם הבריאותי. "אנחנו צריכים לייצב את התזונה שלהם, וזו הסיבה שאנו מעבירים להם בשקיות הקטנות מזון עתיר קלוריות", אמר דאנקן.

לעומת זאת, על סיגריות מדגיש דאנקן שאין על מה לדבר. "הסביבה בה הם נמצאים היא חנוקה וחסרת חמצן גם כך. אנו לא רוצים ליצור עוד בעיות בחלל המכרה". למכורים שבינינו הדואגים למצבם של הכורים, נוכל לספר כי דאנקן שלח ללכודים מדבקות ומסטיקים עם ניקוטין, כדי לנסות ולהקל על הגמילה הכפויה.