פול נקלן, צלם "נשיונל ג'יאוגרפיק", ראה וחווה כבר הרבה חוויות מסעירות בחייו. אבל פגישה אינטימית עם אריה ים ענק - כפי שתראו בתיעוד המדהים שלפניכם - הוא לא האמין שתהיה לו בחיים.

במהלך מסע ליבשת אנטרקטיקה הרחוקה, לקח הצלם הידוע סיכון גורלי ונכנס למים כדי לצלם את אחד מאריות הים הללו מקרוב.

נקלן החליק מן הסירה אל המים ושחה לעבר אריה הים. "הרגלים שלי רעדו והפה שלי היה יבש", הוא מתאר את רגעי האימה, כשאריה הים הענק שחה מולו ופער את פיו. "הוא כמעט הכניס את הראש שלי ואת המצלמה אל תוך פיו", אך היונק הענקי לא תכנן לטרוף את נקלן או לפגוע בו, אלא להיפך - הוא ניסה לעזור לו.

נקלן הצליח לתעד בתמונות את המפגש המדהים בינו לבין אריה הים, שחשב כנראה שהוא עצמו יונק ימי אחר, הנמצא במצוקה וזקוק לעזרה. אריה הים עלה אל פני הים, תפס בפיו פינגווין והביא אותו אל הצלם-הצוללן כדי שיאכל ויתחזק. כששמט את הפינגווין מול נקלן וראה שהצוללן אינו עושה דבר כדי לאכול אותו, עלה שוב אל פני הים והביא בפיו פינגווין נוסף.

"הטורף הזה טיפל בי במשך 4 ימים"

"אני הגעתי לאנטרקטיקה לצלם את החיה הרשעה הזו כביכול, ומצאתי את הטורף הזה דואג לי, מטפל בי ומאכיל אותי במשך ארבעה ימים. זו החוויה המדהימה ביותר שעברתי כצלם", אומר נקלן ומספר שבמשך ארבעה ימים שלמים אריה הים המשיך לנסות ולהאכיל אותו בפינגווינים.

בשלב מסוים אריה הים אף לעס בשבילו את הפינגווין ואז שמט אותו לפניו בתקווה שיהיה לו קל יותר לאכול אותו כך. "הוא התחיל לקחת פינגווינים ולדחוף אותם לתוך המצלמה שלי. אני חושב שהוא חשב שהמצלמה הייתה הפה שלי, דבר שהוא חלומו של כל צלם", סיכם נקלן את המפגש החברותי והנדיר עם היונק הענק.