טיסה A380 של חברת התעופה האוסטרלית "קוואנטס" שנחתה אמש בסידני הסתיימה בנס לא נפגעים, לאחר תקלה בשני גלגלי המטוס. מסיבה שעדיין נבדקת, שני הצמיגים של גלגלי המטוס התפוצצו לאחר שנגעו במסלול, והנחיתה כולה לוותה בניצוצות מהחיכוך בקרקע, כשהכל מתועד מתוך המטוס.

מדובר בתקרת הבטיחות השנייה של החברה ב-48 השעות האחרונות, אולם בחברה מסבירים שאין קשר בין שתי התקריות. עובדי שדה התעופה שהיו עדים לנחיתה, סיפרו על ניצוצות בוהקים שיצאו מכיוון גלגלי המטוס הענק בזמן הנחיתה. "חשבתי שנגרם נזק הרבה יותר רציני ושהמטוס עומד להתרסק", תיאר אחד מהם. "שמעתי קול חבטה גדול ומיד אחר כך ראינו ניצוצות שהתפזרו לכל עבר".

למרבה המזל - אין נפגעים

האירוע הדרמתי הסתיים למרבה המזל ללא נפגעים, אך עברו שעתיים מרגע הנחיתה ועד לרגע שבו 241 הנוסעים שהיו על המטוס שהגיע מלונדון עלו על האוטובוסים בדרך לאולם הקבלה. חלק מקרוביהם המודאגים של הנוסעים שחיכו בשדה התעופה, חזו באירוע שכמעט הסתיים באסון. "ראינו את המטוס נוחת על צדו השמאלי, ניצוצות גדולים ועשן שיוצא מכיוון הגלגלים", סיפר קרוב משפחה בן 58 שהמתין לאשתו ששבה מחופשה בלונדון. "רק אחרי שהוא נגרר על המסלול הוא נעצר לבסוף בכוחות עצמו".

דובר חברת התעופה הלאומית של אוסטרליה ציין שמדובר בתקלה נדירה שלא קרתה באף אחד מחמשת המטוסים האחרים של החברה. "בטיחות הנוסעים נמצאת במקום הראשון בסדר העדיפויות של החברה", אמר הדובר. "זה יכול היה לקרות בכל חברה אחרת בעולם".