מקורות בטחוניים ברוסיה דיווחו לעמיתיהם בישראל, כי בהתרסקות המטוס בקארליה שלשום נהרגו חמישה מומחים בכירים של התעשייה הגרעינית הרוסית, כך חושף הבוקר כתב "הארץ" אמיר אורן.

על פי הדיווח, חמשת המומחים היו בין 44 הנספים בהתרסקות של מטוס הנוסעים מדגם טופולב-134 של חברת רוס-אייר, שנחת בערפל כבד על כביש, בדרכם ממוסקווה לבירת קארליה, פטרוזאבודסק.

בין ההרוגים המתכננים הראשיים סרגיי ריז'וב, גנאדי בניוק וניקולאי טרונוב ובכיר הטכנולוגים של הגרעין הרוסי אנדרי טרוקינוב. החמשיה עבדו בבושהאר לאחר העברת החוזה מהחברה הגרמנית "סימנס" לתעשייה הרוסית. צוות התכנון השתייך למפעל הרוסי "הידרופרס".

אובדנם של החמישה ובמיוחד של טרוקינוב, כך על פי המקורות הרוסים, מנחית מכה קשה על התעשייה הגרעינית הרוסית. לדבריהם, יידרשו זמן ומאמץ רב כדי להתאושש ממנה.

עוד אומרים המקורות הרוסים, כי למרות הנסיבות המסתוריות של ההתרסקות, לא קיים חשד לפיגוע במטוס. החוקרים מתמקדים בחקירת טעות אנוש וכשל טכני.

תנאי מזג אוויר קשים בזמן הנחיתה

דוברת מטעם רשות התעופה הרוסית אמרה שלשום בשיחת טלפון לסוכנות הידיעות רויטרס, כי שבעה מבין שמונת הפצועים נמצאים במצב אנוש, והם מטופלים בבית החולים המקומי. עדת ראייה סיפרה לכלי התקשורת כי ההתרסקות נגרמה בשל תנאי מזג אוויר קשים וערפל כבד ששררו באזור האסון.

התרסקות מטוס הטופולב מגיעה דווקא עם תחילתו של הסלון האווירי בפריז, שם נמצא ראש הממשלה ולדימיר פוטין. במהלך התערוכה, ינסה ראש ממשלת רוסיה להגן על מדינתו מפני טענות של גורמי תעופה מערביים, המעבירים ביקורת על רמת הבטיחות הנמוכה של התעופה הרוסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק