דומיניק שטראוס-קאהן התפטר מתפקידו כיו"ר קרן המטבע הבינלאומית, בעקבות האשמתו באונס. "אני מכחיש בתקיפות את ההאשמות שמופנות נגדי", מסר אמש שטראוס-קאהן, בהתייחסו לאירועים.

"אני מעוניין להגן על המוסד הזה (קרן המטבע), אותו שירתתי בכבוד ומסירות, ובמיוחד - אני מעוניין להקדיש את כל כוחי, זמני ומרצי כדי להוכיח את חפותי", דברי שטראוס-קאהן.

הודעה על פרישתו של שטראוס-קאהן פורסמה גם באתר הרשמי של קרן המטבע תוך שהיא מכילה הצהרה של היו"ר היוצא, בה הצהיר כי "בעצב רב אני משיג את התפטרותי מראשות קרן המטבע הבינלאומית. אני רוצה להודות לאשתי - אותה אני אוהב יותר מהכל - וכן לילדי, חברי ושותפיי בקרן על התמיכה".

"קרן המטבע עמלה בעתיד הקרוב על תהליך מציאת יו"ר חדש לקרן", נמסר בהצהרה רשמית באתר הקרן. "בינתיים, ג'ון ליפסקי (אשר כיהן קודם לכן כסגנו של שטראוס-קאהן) מכהן כיו"ר זמני".

 

אתמול פורסם ב"ניו יורק פוסט" האמריקני, כי קיים חשש שאותה חדרנית שנפלה קורבן למעשיו של קאהן היא נשאית איידס.

בעיתון הסבירו כי אותה חדרנית, מהגרת בת 32 מגינאה, התגוררה בעבר במתחם מיוחד ברובע ברונקס הניו-יורקי המיועד אך ורק לנשאי הנגיף הקטלני ובני משפחותיהם. ידוע כי החדרנית התגוררה במקום עם בתה בת ה-15.

למרות שלא ניתן יהיה לקבל אישור רשמי על מצבה הבריאותי, בשל החוק האמריקני המגן על החיסיון הרפואי, מסרו בסוכנות ששכרה עבור החדרנית את הדירה כי הדיירים במתחם שמופנים למקום על ידי אנשיה חייבים לעמוד בתנאי הקבלה הנדרשים – קרי נשאים של נגיף ה-HIV.

בסביבתה של החדרנית מסרו כי היא אלמנה. גורמים בצוות החקירה מסרו לעיתון האמריקני כי חקירת תלונתה נערכת, בין היתר, בסוויטת הפאר שבה הוא לן במלון "סופיטל". החוקרים מנסים לאסוף מהשטיח שבחדר דגימות דנ"א של שטראוס-קאהן שיוכלו לאשש כי הוא אכן ביצע את המעשים המיוחסים שלו, שכן החדרנית טענה כי אחרי שביצע בה את זממו – ירקה את זרעו על השטיח.

מסוויטת פאר - לתא לעברייני מין

זוכה מאונס אחד - ונחשד באחר (צילום: רויטרס)
קאהן מובל לבית המשפט | צילום: רויטרס

לשטראוס-קאהן הוצמדה שמירה של רופא בשל "מצב רוחו הנוראי", כהגדרתו, וכן בהתחשב בכך שנשלח לתא מעצר קטן ומחניק, במקום סוויטת הפאר המרווחת שאליה היה רגיל ובה תקף את החדרנית.

בינתיים, ממשיך עורך דינו לדחות את ההאשמות המיוחסות לו על תקיפה מינית, ניסיון לאונס, כליאת שווא וכפיית מגע. שטראוס-קאהן יישאר בבית הכלא, לפחות עד הדיון הבא בעניינו ביום שישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק