חיסול בלב טהרן: מדען אטום אירני בכיר נהרג הבוקר מפיצוץ מטען חבלה. שידורי הטלוויזיה הממלכתית באירן הודיעו כי גורמים "אנטי-מהפכניים" עומדים מאחורי החיסול.

הקורבן, מסעוד מוחמדי, מעבר להיותו מרצה לפיזיקה באוניברסיטת טהרן, מוכר גם כמדען אטום הנאמן למשמרות המהפכה האירניות. מוחמדי נהרג הבוקר בפיצוץ מטען שהופעל בשלט רחוק והותקן על אופנוע.

סוכנות הידיעות האירנית מוסרת כי ייתכן ובפיצוץ נהרגו אנשים נוספים.הפיצוץ התרחש ליד ביתו של מוחמדי בצפון טהרן. "אופנוע-תופת" הוצב בסמוך לביתו של מוחמדי, כשהוא שעון על רכבו. ברגע שנכנס המדען לרכב - התרחש הפיצוץ.

"בכיר מדעני הגרעין בסוכנות"

מוחמדי נחשב באירן ל"בכיר מדעני הגרעין בסוכנות", כך אומרים היום מקורות בכירים בטהרן. על פי הדיווח, מחמדי שיתף פעולה באופן מלא עם המשטר בטהרן ובמהלך הפגנות האופוזיציה אף העביר לשלטונות מידע על סטודנטים ומרצים הפעילים בהפגנות.

בשידור הטלוויזיה האירנית נמסר כי "גורמי טרור" הם האחראים למתקפה ושהמשטרה האירנית פתחה בחקירה למציאת האחראים לפעולה. באירן האשימו היום את "סוכנים ציוניים ואמריקניים" בפיצוץ שאירע בשכונת קייטריה בצפון טהרן. עם זאת, אתר האינטרנט של רשת "אל ערביה" דיווח כי ארגון לא מוכר בשם "החזית לשחרור אירן" נטל אחריות לחיסול.