ליון היא העיר השנייה בגודלה בצרפת, אבל בדבר אחד היא במקום הראשון: תושבי העיר עובדים הכי מעט שעות בעולם. בזמן הנותר ‎- הם נהנים ממה שיש לחיים להציע להם - כך עולה מסקר שפורסם לאחרונה.

בליון החיים טובים ולא צריך לעבוד קשה בשבילם. סקר של UBS, חברת הענק שמעניקה שירותים פיננסיים בכל העולם, משווה משכורות, שעות עבודה, מיסוי ושירותים חברתיים ב-73 ערים סביב העולם.

העובדים בליון עובדים 1,582 שעות בשנה, לעומת הממוצע העולמי שעומד על 1,902 שעות. איפה עובדים הכי הרבה? אצל שכנינו המצרים - תושבי קהיר עובדים 2,373 שעות עבודה בכל שנה. בניו יורק העסקית שידועה כ"וורקוהולית" עובדים בממוצע רק 1,955 שעות, בטוקיו 1,997.

דונה דייויס, תושבת ליון, אומרת: "אתה יכול להסתכל על מספר שעות העבודה, אבל עד כמה הן פרודוקטיביות? מהו הספק העבודה שלהם בזמן הזה? כנראה בליון אפשר להספיק הרבה במעט זמן".

ליון היא עיר מקסימה - האוכל טוב ויש לה הרבה מה להציע

על פי הסקר, העובדים בצרפת כולה די מפונקים. מאז שנת 2000, אז עבר החוק שקובע כי שבוע העבודה יימשך רק 35 שעות, כל העובדים הצרפתים נהנים מיותר זכויות. תושבי ליון לא אוהבים את התדמית המפונקת. ג'וזפין, תושבת עסוקה, אומרת: "יש עבודה בליון, יש הזדמנויות. אבל אם אתה שואל 'האם האנשים כאן עובדים פחות שעות ממקום אחר?' אני לא חושבת!"

אבל רוב תושבי ליון לא מודדים ולא סופרים, הם עסוקים בחיים שלהם. "ליון נפלאה, זו עיר מקסימה, האוכל טוב ויש לה כל כך הרבה להציע", אומרת אחת התושבות היפות מהעיר הצרפתית, שאוהבת את החיים.