אקשן בבחירות באוקראינה: הקלפיות במדינה כבר נפתחו לציבור הרחב בסיבוב השני של הבחירות הנוכחיות. בצד המתח הגובר לקראת ההכרעה, יש מי שסבור שאיש מהמועמדים לא פועל למען אוקראינה. מאות נשים החליטו למחות בדרך פרובקטיבית במיוחד נגד הבחירות - עירומות בפלג גופן העליון.

הנשים האמיצות נושאות שלטים הקוראים לאנשים לא להצביע בבחירות. "די לאונס אוקראינה", הן צעקו במחאה העירומה.

אך לא ברור כיצד תשפיע צעקתן של הנשים על 37 מיליון האוקראינים שיוצאים היום להכרעה גורלית בין יו"ר האופוזיציה ויקטור ינוקוביץ, אחד מנאמניו של השלטון במוסקבה, לבין מי שמכהנת כראש הממשלה יוליה טימשנקו, שהייתה להבטחה בינלאומית בימי ההפיכה הכתומה ב- 2004.

מי ינצח: המזרח או המערב?

עבור רבים מהמצביעים זו ממש הצבעה בין מזרח לבין מערב, בין הערכים של מוסקבה לבין הערכים של ההפיכה הכתומה - ערכי המערב. ההפגנות שהובילו להפיכה הכתומה לפני שש שנים מנעו את הכתרתו של ינוקוביץ' כנשיא אוקראינה. מאז, ויקטור יושצ'נקו ויוליה טימשנקו החזיקו במשרות הבכירות.

אבל מצבה הכלכלי של אוקראינה הידרדר מאוד, אחוזי האבטלה עלו וסכסוכים עם מוסקבה גורמים לרבים מתושבי המדינה לחזור ולאמץ לליבם את המועמד ינוקוביץ' שהודח. בסיבוב הראשון הוא זכה ליתרון של יותר מעשרה אחוזים - הערב חוזים בקייב יהיו תוצאות צמודות בהרבה.