ילדים בתעשיית המין (צילום: רויטרס)
ילדים בתעשיית המין | צילום: רויטרס

הצצה מזעזעת לתעשיית החסר בקטינים לצרכי מין: רשת CNN עקבה אחר משפחה קמבודית שאילצה את הילדה בת ה-12 לעסוק בזנות, והאם אף העבירה את מפתח חדר המלון בו שהתה בתה לזרים - שאנסו אותה פעמים רבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בתופעה שהופכת לנפוצה בקמבודיה: כאשר משפחה נקלעת לצרות כלכליות, אם המשפחה מבקשת או מאלצת את בתה הצעירה להתגייס למען הבית ולספק הכנסה - מהלך שישפיע על חיי הנערה למשך כל חייה.

באחד מהמקרים, אותו ליוותה רשת CNN, ילדה בשם קיו - בת 12 בעת המקרה - נלקחה לבית החולים שם רופא הוציא עבורה "אישור בתולים", ומשם הועברה על ידי בני משפחתה למלון שבו המתין גבר שאנס אותה במשך יומיים. קיו, היום בת 14, למעשה נמכרה לזר על ידי אמה. 

"לא ידעתי למה הכוונה שביקשו ממני לעבוד" היא סיפרה מבית מחסה שבו היא מתגוררת: "כשחזרתי הביתה הייתי שבורה".אבל ההתעללות לא נפסקה שם: אחרי שמכרה את בתולי בתה, אמה של קיו לקחה אותה לסוג של בית בושת שבו, היא מעידה, "החזיקו אותי כמו בבית סוהר".

האם ממתינה ברכב בחוץ , סופרת את הכסף שקיבלה בתמורה למתן רשות לאנוס את ביתה

האמהות לא יכולות להחזיר את הגלגל לאחור (צילום: CNN)
האמהות לא יכולות להחזיר את הגלגל לאחור | צילום: CNN

היא הוחזקה בבית הבושת במשך שלושה ימים, ובאחד המקרים שישה גברים אנסו אותה יחדיו במשך יום שלם. כששוחררה מבית הבושת הזה, אמה מכרה אותה לעוד שני בתי בושת אחרים. לאחר מכן, חזרה קיו לאמה  - שלקחה אותה לבית בושת נוסף לא רחוק מהגבול התאילנדי, וקיו הבינה שהיא צריכה לברוח.

"הם אמרו לי שהלקוח שם, הלבישו אותי בחצאית וחולצה קצרה", מספרת קיו, "אמרתי שאני לא רוצה ללבוש את זה, אבל הם הכריחו אותי. כשהוא שכב איתי, הוא הרגיש מאוד שמח, אני הרגשתי רע מאוד". רשת CNN שמנסה לעודד את הקהילה הבינלאומית להילחם בתופעה, הציגה עדויות דומות נוספות של ילדות שנמכרו במסגרת תעשיית המין.

כתבי רשת CNN מצאו את אימה של קיו, נאונג, בבירה פנום פן על מנת לקבל הסברים. לדבריה, "זה שבר לי את הלב למכור את בתי, אבל מה אני יכולה לעשות?". אמה של קיו סיפרה כי מכרה את בתולי ביתה בסכום השווה ל-500 דולר לגבר קמבודי בן 50 - מדובר בהקלה כלכלית מסויימת, מכיוון שמחצית מאוכלוסיית קמבודיה חיה מסכום של שני דולרים ליום, אך המשפחה עדיין חייבת אלפי דולרים למלווים בשוק השחור.

"המערכת מקלה בענישה". אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
ילדים בסוואי-פק, קמבודיה | צילום: רויטרס

"נאלצתי למכור את בתי בשל החוב"

הכתבת מירה סורבינו שוחחה עם אמהות נוספות שמכרו את בנותיהן, וכולן סיפקו את אותו ההסבר למעשה: העוני מכריע אותם וסוחרי הילדים לזנות הם הפתרון . "נאלצתי למכור אותה בגלל החוב, עכשיו, אני לא יכולה להחזיר את הגלגל לאחור" אומרת אחת האמהות.

אזרח אמריקני שמתגורר בקמבודיה בשם דון ברווסטר טוען שהתופעה מאוד נפוצה: "אני לא יכול לדמיין מה זה אומר שאמא שלך מוכרת אותך, שהאם ממתינה ברכב בחוץ , סופרת את הכסף שקיבלה בתמורה למתן רשות לאנוס את ביתה" הוא אומר. "לא מדובר כאן בחטיפה, האימהות נותנות את המפתח לחדר שבו הבנות נאנסות".

ברווסטר, תושב קליפורניה במקור, הגיע יחד עם אשתו לקמבודיה ב-2009 כדי לחקור ולהילחם בתופעה, הוא אומר שבסוואי - פאק, האזור העני שבו התגוררה גם קיו, המצב הכלכלי חמור והשכונה הקשה הפכה לבירת הסחר בילדים של דרום מזרח אסיה. הוא הקים ארגון בשם AIM שמטרתו, לנסות ולהגן על הילדות , לספק להם מקלטים ותמיכה. "כשהגענו לכאן לפני שלוש שנים והתחלנו לחיות כאן, 100% מהילדים בגילאים שבין 8-12 נמכרו לזרים. לא האמנתי שזה קורה עד שראיתי את זה בעיניים שלי".

בארגון האו"ם UNICEF מעריכים שילדים מהווים שליש בתעשיית המין במדינה - תעשיית מין שבה גופם של 40,000 - 100,000 בני אדם נמכרים לזרים. סוואי פאק, אזור בשולי הבירה פנום פן, הפך ללב המסחר הזה. השכונה היא השכונה הענייה ביותר, באחת המדינות העניות ביותר. 

2 דולר ליום למשפחה (צילום: CNN)
2 דולר ליום למשפחה | צילום: CNN