אובמה ורוחאני (צילום: חדשות 2)
"פליפ פלופ מפר אמון", רוחאני ואובמה | צילום: חדשות 2

לאחר שבימים האחרונים נראה היה כי נרשמת התקדמות של ממש ביחסים בין ארצות הברית ואירן - נראה כי ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בארצות הברית משנה מעט את התמונה. בתגובה לפגישתם אתמול של ראש הממשלה ונשיא ארצות הברית, הזהיר היום (ג') שר החוץ האירני מוחמד ג'וואד זריף כי הנשיא אובמה צריך להיות יותר עקבי מפני ש"הפליפ פלופ של הנשיא אובמה הורס את האמון בין המדינות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר החוץ האירני התייחס למסרים הזהים שהעבירו נתניהו ואובמה בסיום פגישתם בבית הלבן, לפיהם למרות המגעים הדיפלומטיים מול טהרן, האופציה הצבאית עדיין על השולחן, במטרה למנוע את התחמשותה הגרעינית של אירן. "לא ראינו שום דבר מנתניהו חוץ משקרים ופעולות שנועדו להפחיד ולהטעות, במשך 22 שנים השמטר הציוני משקר ואומר שהמשטר האירני מסיג נשק גרעיני בתוך חצי שנה. הגיע הזמן שהעולם יבין שאלו שקרים", אמר זריף לקראת נאומו של נתניהו הערב באו"ם.  

ההצהרה של הנשיא האמריקני בנוגע לאופציה הצבאית מול אירן התקבלה באכזבה בטהרן, לאחר שינוי הטונים שנשמעו בימים האחרונים מוושינגטון. גם דוברת משרד החוץ האירנית קראה לוושינגטון לגלות גישה "ריאליסטית ומכובדת" כלפי הממשל בטהרן. בריאיון לרשת האירנית פרס טי וי אמרה מרזיה אפחאם בתגובה לשאלה על הכרזתו של אובמה בנוגע לאופציה הצבאית,  כי "אנו מצפים שהממשל האמריקני יתמודד עם אירן על פי מדיניות ריאליסטית, וישוחח עם האומה האירנית בשפה מכובדת". בהמשך דבריה הוסיפה כי ישראל היא זו שמנסה להיחלץ מבידוד בינלאומי כשהיא ממציאה מעשיות לגבי מרגל אירני בשטחה.