אחרי הדיווחים, השמועות וההכחשות, חבר הקונגרס אנתוני ווינר כינס היום מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הודיע על התפטרותו בעקבות סקנדל התמונות החושפניות ששלח לנשים ברשת. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"אני כאן היום כדי להתנצל על הטעויות האישיות שלי בפני האנשים להם גרמתי מבוכה", אמר ווינר במסיבת עיתונאים במחוז הבחירה שלו, ברוקלין. "ההתנצלות שלי היא בעיקר לשכניי ולבוחריי, אבל בעיקר לאשתי אומה".

"אני מקווה שאוכל להמשיך את העבודה שעבורה תושבי המחוז שלי בחרו בי: להילחם למען מעמד הביניים שנאבק לחיות", הוסיף חבר הקונגרס המתפטר. "לרוע המזל, הסחות הדעת שאני יצרתי הפכו זאת לבלתי אפשרי, ולכן היום אני מודיע על התפטרותי מהקונגרס. זאת כדי שחבריי יוכלו לחזור לעבוד, שכניי יוכלו לבחור נציג חדש, והכי חשוב – כדי שרעייתי תוכל להחלים מהנזק שאני גרמתי, ושאני אוכל להחלים מהנזק שגרמתי", אמר ווינר לקול קריאות ביניים מהקהל.

"אני רוצה להודות לחברי הקונגרס, רפובליקנים ודמוקרטים כאחד, הבאים מרקעים שונים אך עם אותה מטרה. אני רוצה להודות לחברי הצוות שלי, אנשים העובדים שעות ארוכות, ולמשפחה שלי: לאבי ואמי, לאחי ג'ייסון, ולאשתי אומה שעמדה לצדי לאורך כל התקופה הקשה הזאת, ולה אני חייב רבות", סיים ווינר את דבריו - וכנראה שגם את הקריירה הפוליטית שלו. 

רומן אינטרנטי הרס קריירה פוליטית מבטיחה

ווינר ורעייתו בימים טובים יותר (צילום: AP)
ווינר ורעייתו בימים טובים יותר | צילום: AP

תחילת הפרשה בשערורייה שהתפתחה סביב חשבון הטוויטר של אנתוני ווינר, ממנו שלח לצעירה בת 21 תמונה שלו בתחתונים. אתר אינטרנט שמרני בארה"ב חשף את הפרשה וחבר בית הנבחרים הגיב לדיווח בטענה כי חשבון הטוויטר שלו נפרץ וכי שכר עורך דין וחוקר פרטי על מנת לרדת לשורש העניין. בהמשך פרסם אתר האינטרנט תמונות נוספות של חבר הקונגרס שהצטלם ללא חולצה ושלח את התמונות לאישה נוספת. התמונות החדשות לא הותירו לווינר ברירה והוא נאלץ להתוודות.

חבר הקונגרס כינס אז מסיבת עיתונאים ובקול חנוק הודה בהעברת מסרים "לא הולמים" לשש נשים. ווינר הדגיש במסיבת העיתונאים כי מעולם לא פגש אף אחת מהנשים איתן קיים רומן וירטואלי. עוד הוסיף כי מעולם לא קיים יחסי מין מחוץ לנישואים.

"עשיתי מעשה טיפשי, חזרתי עליו שוב ושוב ושיקרתי", אמר ווינר במסיבת העיתונאים. "לא אמרתי את האמת ועשיתי דברים שאני מתחרט עליהם. גרמתי כאב לאנשים שאני אוהב", הוסיף. על אף הווידוי הפומבי וההתנצלות הדגיש ווינר כי השערורייה לא פגעה בתפקודו כמחוקק וכי לא יתפטר מתפקידו, על פי הפרסום היום, ווינר שינה את דעתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק