איחוד מרגש בין אם לבת: גורת גורילה, שלקתה בדלקת ריאות לאחר שנולדה בניתוח קיסרי נדיר בגן החיות של סן דייגו שבמדינת קליפורניה, עברה במשך יותר משבועיים תהליך שיקום ארוך בבית החולים של גן החיות. הצוות חשש שאחרי הניתוח והפרידה הארוכה מאמה, גורילה בת 18 בשם אימאני, האם תדחה את הפעוטה, אך הסרטון שתיעד את האיחוד ביניהן הוכיח שהאהבה מנצחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש ראשי הגן החליטו לקחת סיכון ולנסות לאחד בין האם לבת ולמרבה השמחה - האם אימצה מיד את הפעוטה לזרועותיה ויצאה לטייל אתה בזרועותיה. אחרי כמה דקות היא גם החלה להניק אותה "היום היה היום הראשון שהלהקה הייתה יחד עם אימאני והתינוקת שלה ,ואנו מאפשרים להם לצאת יחד וזה נראה שהכל הולך ממש טוב , אימאני עושה עבודה נהדרת" אמרה ג'יימי פבלובסקי, מצוות הטיפול של גן החיות.

התינוקת היא גורילה מסוג גורילות השפלה המערבית, בעל חיים בסכנת הכחדה. על פי הערכות בעולם יש 125,000 - 150,000 גורילות, ורובן חיות באפריקה - יבשת האם שלהן. ללידה יש חשיבות להישרדות המין, עם הולדתה של הגורה (שעדיין לא קיבלה שם) יש עכשיו שמונה גורילות בגן החיות של סאן דייגו, אבל הצוות נרגש היום דווקא מהחיבור המשפחתי. "היא החזיקה את הגורה קרוב לחזה שלה, בדיוק כמו שהיא צריכה והקבוצה יצאה ביחד, עוד צעירים הביעו עניין" אמרה פבלובסקי.