המתעמל אלכס שטילוב (צילום: איתי פיליבה)
המתעמל אלכס שטילוב | צילום: איתי פיליבה

תם היום הראשון של המשחקים האולימפיים בלונדון. אלפי ספורטאים כבר נכנסו למעגל התחרויות, מדליות חולקו, היסטוריות נקבעו ואפילו שיא עולם אחד מדהים נרשם בבריכת השחייה.

נתחיל עם הנציגים הישראלים - ובראשם התקווה הגדולה למדליה אלכס שטילוב, שקבע תוצאות מצוינות במסגרת מוקדמות הקרב-רב. שטילוב עלה לגמר בתרגיל הקרקע, בו הוא מועמד למדליה, מהמקום הרביעי, והבטיח את ההשתתפות גם בגמר הקרב-רב, לאחר שדורג במקום ה-12.

גל נבו, עשירי בעולם (צילום: איתי פיליבה)
גל נבו, עשירי בעולם | צילום: איתי פיליבה

יחד עם שטילוב התחרה מתעמל ישראלי נוסף, פליקס אהרונוביץ', שבהחלט עמד בציפיות בהופעת הבכורה שלו, וסיים במקום ה-32 בעולם - כל הכבוד.

טומי ארשנסקי - התקווה לריו (צילום: חדשות 2)
טומי ארשנסקי - התקווה לריו | צילום: חדשות 2

אכזבות בבריכה, תקווה בג'ודו

אל הבריכה קפצו אתמול שלושה שחיינים: גל נבו, אמרי גניאל ועמית עברי. נבו התחרה במקצה ל-400 מטרים מעורב אישי, ובתום משחה המוקדמות סיים במקום העשירי, שני מקומות מתחת למקום שהיה מביא אותו אל משחה הגמר בו ניצח ראיין לוכטה. אמרי גניאל הצעיר סיים את המקצה ל-100 מטרים חזה במקום ה-32. השחיינית עמית עברי, שמשתתפת לראשונה במשחקים החמיצה את העלייה לחצי הגמר בארבע מאיות בלבד.

אנדי רם ויוני ארליך (צילום: AP)
פדרר תיזהר, אנדיוני מאחורייך | צילום: AP

הסיפור הגדול של המשלחת עד כה הוא הג'ודוקא טומי ארשנסקי, שעד לפני כמה שבועות לא היה אמור להשתתף במשחקים. ארשנסקי זכה במקום בלונדון בעקבות ערעור שהגיש לוועד האולימפי הישראלי - ובהחלט סיפק את הסחורה. בסיבוב הראשון הוא גבר על יריב מהולנד בהחלטת שופטים, ובסיבוב השני הפסיד בתום קרב עיקש מול סגן אלוף העולם מיפן.

מלך הבריכה, ראיין לוכטה (צילום: AP)
מלך הבריכה, ראיין לוכטה | צילום: AP

אנדיוני מחכים לפדרר

ניצחון גם בווימבלדון. הצמד הישראלי אנדי רם ויוני ארליך הצליחו לגבור על צמד מספרד בשתי מערכות 6:7 6:7. בסיבוב הבא, יצטרכו הישראלים לעלות את רמת המשחק שלהם בצורה ניכרת, כאשר יתמודדו מול אלוף ווימבלדון הטרי והמדורג ראשון בעולם רוג'ר פדרר יחד עם שותפו השוויצרי סטניסלב ואוורינקה.

פלפס מאוכזב, היום (öéìåí: AP)
מייקל פלפס, הלם הכישלון | öéìåí: AP

היסטוריה קטנה נרשמה אתמול באולם הבדמינטון, כאשר מישה זילברמן התמודד על הזכות להעפיל לסיבוב הבא. זילברמן הפסיד במשחקו הראשון נגד הדני יורגנסן בשתי מערכות: 13-21, 12-21. היום בשעה 13:45 הוא יתמודד במשחקו השני נגד וונג מסינגפור. לזילברמן אין סיכוי למדליה, אך העפלה מהבית המוקדם תיחשב להישג של ממש עבורו.

לוכטה הביס את פלפס, בת 16 קבעה שיא מדהים

רבים סימנו את משחה ה-400 מטרים מעורב אישי כנקודת רתיחה בקרב בין מייקל פלפס לראיין לוכטה. אתמול במשחה המוקדמות קיבלנו רמז למה שהולך להתרחש בהמשך הערב, לאחר שפלפס עלה מהמקום השמיני בלבד למשחה הגמר. בסופו של דבר, לוכטה זכה בזהב בעוד פלפס המאכזב סיים בלי מדליה במקום הרביעי בלבד.

יה שיוואן, שיאנית עולם בכיתה י' (צילום: AP)
יה שיוואן, שיאנית עולם בכיתה י' | צילום: AP

אבל, הסיפור הגדול של אתמול מבריכת השחייה היא הסינית יה שיוואן, בת ה-16, ששיפרה את שיא העולם במשחה ל-400 מטרים מעורב אישי ביותר משנייה ועצרה את השעון על 4.28.43 שניות.

חגיגת הבוראטים - וינוקורוב הקזחי (צילום: רויטרס)
חגיגת הבוראטים - וינוקורוב הקזחי | צילום: רויטרס

היסטריה בקזחסטן: מדליית זהב ראשונה

אלכסנדר וינוקורוב הקזחי נחשב לרוכב אופניים מנוסה ומוביל, שהצליח לסיים מספר פעמים בצמרת הרוכבים בתחרויות הנחשבות בעולם. אבל שום דבר לא רמז על כך שהוא יביא את מדליית הזהב הראשונה בהיסטוריה של קזחסטן.

_OBJ

בתום היום הראשון לתחרויות אפשר למצוא את סין בראש טבלת המדליות עם ארבע מדליות זהב, ובימים הקרובים נראה אם הסינים יכולים שוב לגבור על האמריקנים ממש כמו לפני ארבע שנים אצלם בבייג'ין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק