המתחזה ערכה תמונות בפוטושופ (צילום: סאן)
המתחזה הכינה תמונת פוטושופ של קרוליין ורג'יס | צילום: סאן

כשנמלטה לתוך תחנת הרכבת התחתית, לבה של קרוליין אוולט, מגישת רדיו וטלוויזיה מלונדון, דפק במהירות. מאחורי מחסום הכרטיסים, אדם אותו לא הכירה עמד, צעק את שמה, ואמר שהוא רוצה להיות איתה.

לאחר שעלתה בבהלה על הרכבת, האם לשתיים גילתה שהיא עומדת במרכזו של סיוט שהתחילה משתמשת בפייסבוק. "הייתי מבועתת. הוא צעק את שמי ומידע אישי עליי בכל תחנת אוקספורד סירקוס, ולא היה לי מושג מי הוא".

"הוא אמר שהוא בא מבלגיה כדי להיות איתי. הייתי כל כך מפוחדת. צעקתי עליו שיעזוב אותי. הוא הסתכל עליי כאילו יריתי לו בלב". קרוליין גילתה אז, שצעירה בת 21 מבלגיה גנבה את זהותה בפייסבוק.

רומן וירטואלי של שנה וחצי - עם מתחזה

הצעירה נרשמה לחשבון עם שמה של קרוליין, גנבה 2,000 תמונות שלה מהרשת, "שיחקה" עם חלקן בפוטושופ ורימתה את חבריה ומשפחתה האמיתיים של קרוליין, שהפכו ל"חבריה" ברשת.

העלתה גם תמונות של קרוליין עם חברות (צילום: סאן)
העלתה גם תמונות של קרוליין עם חברות | צילום: סאן

קרוליין המזוייפת, שהשתמשה כאמור בתמונות ובפרטים של האמיתית, קיימה רומן של כמעט שנה וחצי עם רג'יס רמקל - אותו איש מתחנת הרכבת - ואף טענה שהיא אמו של בנה בן השלוש של קרוליין, בילי.

הסיפור נחשף, כאמור, בשבוע שעבר לאחר שרג'יס המאוהב נסע מבריסל כדי להכריז על אהבתו פנים מול פנים. קרוליין אמרה לאתר ה"סאן" הבריטי כי בחודש יוני היא החלה לקבל מספר הודעות מחשידות בפייסבוק, מגברים זרים שקראו לה "שפתי-סוכר", או "לוהטת", אך היא לא ייחסה לדבר חשיבות.

העריצה את קרוליין מאז שהייתה חברה בלהקת בנות

ואז קרה אותו מקרה מביך בתחנת הרכבת. לאחר שעלתה על הרכבת, נזכרה קרוליין באותן הודעות. היא ביקשה מחבר שלה לשלוח בחזרה הודעה לגבר הזר מפייסבוק, שהשיב לו תוך דקות - וכך נחשף הסיפור.

רג'יס המסכן האמין שהוא מנהל רומן וירטואלי סוער. הוא ראה אלפי תמונות שלה עם חברים ומשפחה, וידע היכן היא עובדת. הוא נהג לדבר איתה בצ'ט, אף קיים איתה "סייבר-סקס" וגם קנה לה שרשרת יהלומים.

להקת הבנות 虫" (צילום: סאן)
להקת הבנות "411" | צילום: סאן

"אני מרחמת על רג'יס", אמרה קרוליין. "הוא חי בשקר בשנה האחרונה, זה לא באשמתו". הזוג, האמיתי, גילה שהזייפנית היא אישה בלגית בת 21 שקוראת לעצמה "קריסטלה אריקבלה".

רג'יס שבור הלב פנה לקרוליין המזוייפת, אריקבלה, דרך הפייסבוק - וזו התוודתה. קרוליין פנתה אף היא לאריקלה, שענתה בהודעה קצרה, לפני שמחקה לחלוטין כל זכר אינטרנטי לעצמה שיאפשר לעלות על עקבותיה.

קרוליין הסבירה כי "אריקבלה אמרה שהיא מעריצה אותי מאז שהייתי חברה בלהקת הבנות 411. כשהיא הייתה עצובה יום אחד, היא החליטה להשתמש בתמונות שלי ולפתוח דף פייסבוק. היא קיבלה מחמאות וזה גרם לה להרגיש טוב, אז היא המשיכה".

"היא הייתה צריכה לגלות יותר ויותר עליי כדי להמשיך בהעמדת הפנים והכל יצא משליטה", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק