צ'אווס ובנותיו בבית החולים (צילום: רויטרס)
צ'אווס ובנותיו בבית החולים | צילום: רויטרס

לראשונה מאז אשפוזו הרביעי ב-18 החודשים האחרונים, פרסמה ממשלת ונצואלה תמונות חדשות של נשיא המדינה, הוגו צ'אווס, כשהוא שכוב על מיטתו בבית החולים בקובה ומלווה בשתי בנותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות נראה צ'אווס כשהוא מחייך ומעיין בעיתון קובני. בדיווחים האחרונים בוונצואלה נמסר כי הוא מונשם באמצעות צינור. מאז שאושפז בחודש דצמבר, לא נראה הנשיא הוונצואלי בציבור.

לפני כחודשיים עבר צ'אווס ניתוח להסרת גידול סרטני. סגנו ומי שמנהל כיום בפועל את המדינה, ניקולא מדורו, ציין כי הניתוח היה מורכב אך מוצלח והבהיר כי צפויה לנשיא המדינה התאוששות ארוכה. הוא מסר את ההודעה בטלוויזיה כשהוא מוקף בעוזריו של צ'אווס ומפקדי צבא רבים.

מונשם באמצעות צינור. צ'אווס (צילום: רויטרס)
מונשם באמצעות צינור. צ'אווס | צילום: רויטרס

שלושה ימים לפני הניתוח, הודיע צ'אווס כי עליו לעבור שוב ניתוח לאחר שהבדיקות הראו כי חלק מהתאים באזור האגן שלו ממאירים. בעבר, הוסרו גידולים דומים נוספים. ברחובות קראקס שבוונצואלה הביעו חששות משני צדי המתרס הפוליטי לגבי מצבו של הנשיא וההשלכות שעשויות להיות למצבו הרפואי.

"קשה לחשוב על ונצואלה בלי צ'אווס", אמר רפאל פרדומו, מכונאי התומך בנשיא מאז 1998, אז התמודד לראשונה לנשיאות. "אני חושש שאנחנו, העניים, יכולים לאבד הכל אם הוא ימות", הוסיף. מנגד, ציינו חלק מהאזרחים כי הם דווקא רוצים במותו של הנשיא: "הרבה אנשים לא מעזים להגיד את זה".

צ'אבס אמר לאחרונה בפעם הראשונה שאם תפגע מחלתו בתפקידו, יצטרך סגן הנשיא מדורו לקחת את מקומו ולהיבחר לנשיא כדי להמשיך בתנועה הסוציאליסטית שלו.