הפעם האוסטרלים בטוח ייצאו להצביע: שתי מפלגות חדשות שמתמודדת בבחירות הקרובות במדינה מושכות תשומת לב רבה בתקשורת ומקוות לתרגם את ההצלחה בקלפי -  "מפלגת הסקס" ומפלגת "המשפחה קודמת".

האוסטרלים נערכים לבחירות שייערכו בסוף השבוע הקרוב, ועל פי הסקרים המוקדמים צפויה ראש הממשלה המכהנת ג'וליה גילארד, מנהיגת מפלגת הלייבור האוסטרלית, להמשיך בתפקיד. עם זאת, כדי להתגבר על הליברלים, תאלץ ככל הנראה גילארד להרכיב ממשלת אחדות עם המפלגה הירוקה, להתפשר על תכנית המסים שלה, על זכויות העובדים, על מדיניות ההגירה ועל עוד נושאים.

עם זאת, האוסטרלים לא ממש עסוקים רק בנושאים שעומדים ברומו של עולם והכיס, אלא דווקא בשתי המפלגות הקטנות שנמצאות בשני הקצוות של המערכת הפוליטית ומושכות המון תשומת לב.

פעילי מפלגת הסקס, המשתייכת לצד השמאלי של המפה הפוליטית, "חורשים" בימים האחרונים את היבשת החמישית בעולם, לעיתים בלי יותר מדי בגדים, בניסיון לגייס תומכים. פעילי המפלגה טוענים בפני כל תומך פוטנציאלי כי צריך "להשאיר את המדינה מחוץ למיטה של האזרח".

במצע של המפלגה הסקסית ביותר באוסטרליה נכתב כי היא תומכת בנישואים חד מיניים, בהסרת הצנזורה מאתרי הפורנו, בקידום המלחמה והמודעות למחלות כמו איידס, בהכנסת החינוך המיני למערכת החינוך האוסטרלית ובהטלת עונשים חמורים נגד תקיפות והתעללויות מיניות.

מקימת המפלגה: כוכבת פורנו לשעבר

פיונה פאטן, מקימת מפלגת הסקס, יצאה לדרכה הפוליטית כבר לפני שנתיים. בעבר היא עבדה בתעשיית הבידור למבוגרים ובניגוד לקולגות, היא לא חיפשה עבודה משרדית כשהחלה להזדקן. היא יישמה את הסקרנות והניסיון שצברה במשך השנים בפוליטיקה ובתקשורת, ועכשיו תנסה לתרגם זאת למעשים.

"האוסטרלים הם לא אנשים שמרנים, אבל הפוליטיקה שלנו שמרנית מאוד", היא אומרת. "אני חושבת שמפלגת הסקס תמלא את החלל החסר הזה שבין הפוליטיקאים לעם". לטענת פאטן, הפוליטיקה והחקיקה האוסטרלית מושפעות מרעיונות של ארגונים דתיים קיצונים שמגיעים לדעתה מקהילות שמעבר לים, במיוחד מארה"ב.

"אנחנו לא הפוליטיקאים הרגילים עם החליפות האפורות" 

"הופקו לקחים". גילארד (צילום: חדשות 2)
ראש הממשלה, ג'וליה גליארד. חליפה אפורה? | צילום: חדשות 2
פאטן מקווה להשיג לפחות חמישה אחוזי תמיכה ולהיכנס בעצמה לסנאט של מדינת ויקטוריה. "איש מאיתנו, מאנשי המפלגה, לא פוליטיקאי מקצועי", היא מתגאה. "אנחנו באים מכל גווני החברה האוסטרלית אבל אפשר להגיד עלינו שאנחנו לא בדיוק הפוליטיקאים עם החליפה האפורה".

כשאחד מחברי המפלגה, קומיקאי בשם אלכסנדר גוטמן, נשאל אם הוא יהיה מוכן לבוא במגע עם אחד מהמתמודדים האחרים מהמפלגות האחרות כדי להקים קואליציה, הוא השיב: "כבר חברתי לעמיתי הפוליטיקאים, עישנו משהו ביחד ואפילו חברתי לגופן של שתיים מבנותיהן של הפוליטיקאים המכהנים".

את ההערה הזו, אנשי המפלגה השמרנית - מפלגת "המשפחה קודמת", מאוד לא אהבו, אך התקשורת האוסטרלית הביכה את מפלגה השמרנית אחרי שחשפה שהשמרנים פנו, רחמנא ליצלן, לאנשי מפלגת הסקס כדי לחתום על הסכם עודפים.