שירות חדש וקצת לא שגרתי בארצות הברית: גברים שיגיעו לנקות את הבית כשהם לבושים בסך הכל בחוטיני.

מרלין ביניון מאריזונה רק רצתה בית נקי וחברתה הציעה לה עזרה - לשלוח את נייט וייס, המנקה בחוטיני, שיגיע לנקות את ביתה. "באמת שאינני יודעת מה לצפות מכל העניין", אמרה ביניון. "אני קצת חרדה".

עבור וייס, לא מדובר בסיפור כל כך מביך. "הייתי רקדן, כך שאני מורגל בחשיפה", הוא מספר. בעיסוק החדש הוא בחר לאחר שחיפש הכנסה נוספת בתקופת המשבר בתחום בנדל"ן, שם נמצאת פרנסתו העיקרית. "בינתיים העבודה מהנה מאוד. אני מנקה גם בבית שלי בתחתונים ועכשיו אני מקבל על זה כסף", הוא מספר.

בישראל עוד אי אפשר לקבל שירותי ניקיון בחוטיני, אבל בארצות הברית זה כבר מקובל ב-40 ערים ברחבי המדינה. וייס עצמו הוא רק אחד מתוך חמישה אנשי נקיון כאלה שפועלים באריזונה. קהל הלקוחות לשירות גדל כל הזמן, מצעירות שחוגגות מסיבת רווקות ועד לנשים נשואות כמו ביניון.

מניקוי אבק ושירותים, חלונות ורצפות, חבילת הניקיון היא בהתאם לדרישת הלקוח. "זה פשוט תלוי במה שרוצים שייעשה. אם רוצים נקיון פשוט תספיק שעה אחת. אם רוצים נקיון יסודי יותר, זה יכול לקחת כמה שעות", אומר וייס.

"ייתכן שזה יהיה מביך אם בעלי יחזור הביתה פתאום. אני לא יודעת מה הוא יחשוב על כל העניין", מספרת ביניון במבוכה. "אבל אם אפשר לעשות את זה במשך היום כשהוא איננו, אני אוכל לספר לו על העניין והכל יהיה בסדר", היא מתרצה.

לדברי ביניון, ייתכן שתעסיק את וייס באופן קבוע ולבטח תמליץ עליו לחבריה. "האין זה נפלא שיש לנשים בימינו את האפשרות שיהיה להן משהו מעניין ובאותו הזמן יזכה הבית לניקיון? אני פשוט הולכת למזוג כוס יין ולהנות", היא מסכמת את החוויה.