אנט באנינג (צילום: רויטרס)
מה היא מחפשת בטהרן? אנט בנינג עם בעלה וורן ביטי | צילום: רויטרס

בעוד הקהילה הבין-לאומית מודאגת יותר ויותר מהשאיפות של אירן להשיג נשק גרעיני - טהרן מקבלת בברכה קבוצה של כוכבי קולנוע מהוליווד, שמגיעה לביקור תרבותי.

האקדמיה לסרטים, אומנות ומדע בארצות הברית אישרה היום את הידיעה, קבוצת אנשי אמנות וקולנוע נשלחו מהוליווד לאירן. בהודעה שפירסמה האקדמיה, הודגש כי אנשי הקולנוע האמריקנים יוצאים לאירן תחת משימה תרבותית שנועדה ל"חילופי יצירה". 

"אני יכול לאשר שקבוצה מהאקדמיה... נמצאת עכשיו באירן, תחת יוזמה פרטית לחלוטין לחילופי רעיונות חינוכיים ויצירתיים ולא תחת שום דעה פוליטית", אמר ראש האקדמיה, לזלי אונגר, לסוכנות הידיעות AFP. התקשורת באירן מדווחת כי החבורה כוללת, בין היתר, את נשיא האקדמיה וגם את השחקנית הידועה אנט בנינג, רעייתו של השחקן והבמאי וורן ביטי.

במהלך הימים הקרובים תערוך הקבוצה מספר פגישות עם גורמים בטהרן. לא ברור באילו גורמים מדובר. היחסים בין טהרן לוושינגטון הוקפאו לפני שלושים שנהף כשאנשי המהפכה האיסלאמית הסתערו על השגרירות האמריקנית בבירה ולקחו את העובדים בה כבני ערובה. מאז, המתח בין המדינות הולך ומחריף, במיוחד לאור מאמציה של טהראן להשיג נשק גרעיני , האיום על ישראל והתמיכה בטרור העולמי.

הנשיא אובמה התבטא לא אחת בעבר כי הוא מתכוון לנהל מול אירן דו שיח ישיר. עכשיו נראה שהוא לא יהיה הכוכב האמריקני הראשון שייפגש עם גורמים במשטר האייתולות.