המקור למתקפה. אנונימוס (צילום: AP)
חברי אנונימוס ביצעו את הפריצה. ארכיון | צילום: AP

פעילים מארגון "אנונימוס", פרצו למערכות המחשבים של מספר סוכנויות ממשלתיות אמריקניות, וגנבו מידע רגיש - כך הזהירה סוכנות האף.בי.איי האמריקנית את הממשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי ההאקרים הצליחו להיכנס למערכות המידע הרגישות כבר לפני שנה, באמצעות באג באבטחה של תוכנות השייכות לחברת "אדובי". באמצעות אותן מתקפות, השאירו ההאקרים "דלתות אחוריות", שהן למעשה חתימות דיגיטליות באמצעותן ניתן לחזור ולחדור למערכת, ולהוציא ממנה מידע נוסף.

חוקרי הממשל האמריקני עדיין מנסים לבחון את היקף המתקפה הממוחשבת, אך ידוע כי בין הגופים הממשלתיים האמריקנים אליהם חדרו ההאקרים, ניתן למנות את צבא ארצות הברית, משרד האנרגיה, משרד הבריאות ומשרדים נוספים.

פרטי חשבונות בנק של 20 אלף עובדי ממשל נחשפו

במזכר שפרסמה סוכנות הביון האמריקנית במשרדי הממשל הוזהרו משרדי הממשל מפני ה"בעיה הנפוצה מאוד שחשוב לסיים אותה", והוזכרו הסממנים המרמזים על תקיפה, כך שאנשי המחשבים בגופים הממשלתיים יוכלו לסרוק את המערכות בעצמם ולאתר את סימני הפריצה.

אימייל פנימי שפרסם ראש צוות שר האנרגיה לשעבר של ארה"ב, מלמד על היקף החדירה של ההאקרים. על פי הפרסום, במתקפה נחשף מידע אישי של למעלה מ-100 אלף עובדי מדינה אמריקנים, כולל פרטיהם של יותר מ-20 אלף חשבונות בנק של העובדים במשרד האנרגיה.