נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש, שלקראת שלהי המשמרת שלו פרץ המשבר הכלכלי העולמי, ניסה הערב להרגיע את אזרחיו. "עברנו תקופות קשות, וגם את ההתקפה של ה-11/9 בזמן כהונתי, ונעבור גם את זו", הבטיח בשיחה עם עובדי מפעל בווירג'יניה. "כמו שאתם יודעים יש לי אוריינטציה כלכלית".

בוש סקר את האירועים שהובילו למצב הנוכחי. "הבעיה החלה להיות קשה כשהנכסים החלו לרדת", הזכיר. "כתוצאה מכך הבנקים כשלו. אומות מסביב לעולם סובלות גם הן מהמחסור באשראי, שהוא זה שמניע את הכלכלה. כל זה יכול להוביל למיתון קשה ולאיבוד המשרות".

הנשיא האמריקני הזכיר שהביא לאישור הקונגרס את תכנית הסיוע הכלכלית. "העברנו עסקה טובה שאמורה לספק לממשל כלים לבנות שוב את ההון ולספק אשראי", אמר. "השלטונות לא רוצים שכספכם יאבד".

ובנימה אופטימית סיים בוש: "אם יש לכם כסף בבנק, הוא בטוח. הצעדים האלה יובילו להתפתחות השוק, ובזמן שהשוק מתחיל להתייצב גם השווקים בעולם יתייצבו. זה לא יקרה בן לילה - אבל זה יקרה".

מוקדם יותר הערב רמז הנגיד האמריקני בן ברננקי כי הוא עשוי להוריד את הריבית. זאת לאחר שבישראל כבר הכריז הנגיד סטנלי פישר על הורדת הריבית בחצי אחוז בשבוע הבא.