רחובות טהרן ממשיכים לבעור: אנשי משמרות המהפכה באירן התפרסו משעות הבוקר במרכז טהרן, כדי למנוע ממפגיני האופוזיציה לפתוח בהפגנות המוניות ולהשתלט על רחובות הבירה. התקשורת המקומית מדווחת על תשעה הרוגים ו-300 עצורים בהפגנות.  

אחד ההרוגים מבין המפגינים שנהרגו בעימותים עם אנשי משמרות המהפיכה, הוא אחיינו של מנהיג הרפורמיסטים - מיר חוסיין מוסאווי. יועצו של מוסאווי אישר את מותו של עלי חביבי מוסאווי, אשר דווח תחילה באתרי האינטרנט הרפורמיסטים.

המהומות התפשטו לעיר הצפונית טבריז

מהומות אלימות באירן (צילום: AP)
מפגין שנפצע במהומות, אירן, היום | צילום: AP

"בצער רב אני מוסר את תנחומי על מות הקדושים של עלי חביבי מוסאווי", ציטט האתר "קלמה" את היועץ לירזה בהשטי. אתר אירני אחר דיווח שגופתו של עלי מוסאווי בן ה-20 פונתה לבית החולים בטהרן. סוכנויות הידיעות מדווחות על פצועים נוספים בתקרית. 

המבצע הצבאי הרחב של משמרות המהפכה בלב טהרן יצא לפועל בעקבות כוונת מפגינים לנצל את יום השנה למותו של אחד מהמנהיגים השיעים ואת חג ה"עאשוראא" השיעי, למחאה המונית על שלטונו של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, כמו גם כנגד הפערים בחברה האירנית והניתוק מהקהילה הבינלאומית.

הדיווחים, שנשענים בעיקר על אתרי אינטרנט רפורמיסטיים, מספרים על עימותים קשים שפרצו במקביל עיר טבריז שבצפון מערב המדינה. טבריז מוכרת כמעוז התנגדות למשטר, משום שרוב האוכלוסייה בה היא ממוצא אזרי אשר סובלת מאפלייה של השלטונות על רקע אתני.