"מריחואנה פחות מסוכנת מאלכוהול". אובמה (צילום: רויטרס)
"מריחואנה פחות מסוכנת מאלכוהול". אובמה | צילום: רויטרס

שיטפון הלגליזציה בארצות הברית סחף גם את הנשיא? בריאיון לעיתון "ניו יורקר" חלק הנשיא האמריקני קצת מניסיונו האישי בשימוש במריחואנה ואמר כי הצמח הפופולרי "מסוכן פחות מאלכוהול מבחינת השפעתו על המשתמש הפרטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הריאיון חשף אובמה כמה דעות שאולי לא היה ממהר לחלוק עם הציבור לו היה עומד בפני התמודדות על כהונה נוספת. "מריחואנה אינה בריאה במיוחד, אבל היא גם אינה מזיקה כמו שטוענים אנשים מסוימים", אמר אובמה. "כפי שתועד בפירוט, עישנתי מריחואנה בתור ילד ואני מתייחס לזה כאל הרגל רע - בדומה לסיגריות שעישנתי מאז שהייתי צעיר ובמשך שנים רבות".

"עישון מריחואנה הוא לא דבר שאני מעודד, ואמרתי גם לבנות שלי שאני חושב שזה רעיון רע, בזבוז זמן וגם לא בריא במיוחד", הוסיף הנשיא. עם זאת, ברשות האמריקנית למלחמה בסמים, המריחואנה מוגדרת עדיין כסם בדרגת סיכון ראשונה, ממש כמו אקסטזי או הרואין.

האם ישראל מחמיצה הזדמנות של מיליארדים? (צילום: AP)
ארצות הברית נעשית ירוקה? | צילום: AP

הנשיא התייחס גם לעונשים שמקבלים צרכני המריחואנה: "אנחנו לא צריכים לחפש ילדים או אנשים פרטיים ולשלוח אותם לתקופות מאסר ארוכות, כשחלק גדול מהאנשים שכותבים את החוקים בנושא ככל הנראה עשו את אותם הדברים בעצמם".

לאחרונה אישרו מדינות קולורדו וושינגטון תיקון לחוק שמאפשר למכור מריחואנה לבני 21 ומעלה. 18 מדינות נוספות מאשרות שימושים מסוימים במריחואנה - בעיקר לצרכים רפואיים.