אלו הן התמונות הראשונות של ארדי ריזאל, פעוט אינדונזי שנוהג לעשן 40 סיגריות ביום. ארדי בן השנתיים התמכר לניקוטין אחרי שאביו, מוחמד, נתן לו את הסיגריה הראשונה כשהיה בן 18 חודשים בלבד.

רוצים לצפות בקטעי וידאו מפתיעים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עכשיו הוא משחק ברכבת הצעצוע שלו, כשאת העשן של הקטר - הוא מייצר לבד. אמו דיאנה אומרת כי "הוא מכור לחלוטין, אם הוא לא מקבל את הסיגריה, הוא מתעצבן וצועק ודופק את ראשו בקיר, הוא אומר שהוא לא מרגיש טוב".

"הוא נראה לי די בריא"

ההורים לא מאוד מודאגים מההתמכרות של ארדי, אלא ממחירו של ההרגל המגונה - בערך שישה דולרים אמריקנים ביום.

הרשויות באינדונזיה ניסו להפסיק את ההתמכרות של הפעוט. על פי הדיווחים, הם אפילו הציעו למשפחה כלי רכב חדש במתנה במידה וארדי ייגמל, אבל האב מוחמד, דייג במקצועו, אומר: "הוא נראה לי די בריא, אני לו חושב שיש כאן בעיה".

הסיני שמעשן "רק" חפיסה ליום

לפני קרוב לשנה דיווחנו על פעוט אחר, המעשן "קצת" פחות מהתינוק האינדונזי. על פי הדיווח של הטלוויזיה הסינית, טונג לינגלינג מהעיר טיאנג'ין נולד לא מזמן - אבל כבר מעשן חפיסת סיגריות ביום.

האיש שלימד אותו לעשן כך הוא לא אחר מאשר אביו, שמאמין שהעישון משמש ככדור נגד כאבים. טונג סובל מבקע, "הרנייה", מגיל צעיר מאוד והסיגריות הן הדבר היחיד שהרגיע אותו. הפעוט האומלל החל לעשן כבר בגיל 18 חודשים אחרי שהרופא אמר למשפחה שהוא צעיר מדי כדי לעבור ניתוח לאיחוי הבקע.

אביו לא הבין כנראה עד כמה המנהג הקטלני ישפיע על הילד, עד שהוא החל לדרוש יותר ויותר סיגריות. הוא נוהג לצעוק, לבכות ולדפוק בזעם על הקירות והרצפה כשהוא לא מקבל את מנת הניקוטין שלו. היום, לפחות על פי הדיווח, האב האומלל מכיר בטעות אבל הזאטוט כבר מכור.

ספר השיאים של גינס סירב לרשום את התופעה המכוערת כשיא. על פי מדיניות ספר השיאים של גינס, שיאים שעשויים לגרום לבעיות רפואיות נפסלים על הסף.