תלונה: הכוכב יים על ילדים באקדח (צילום: רויטרס)
החשוד ירה בשוטרים שבאו להגיש לו צו זימון. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

שני שוטרים, בלש וסגן שריף שסייעו למחלקת ההצתות בקליפורניה הגיעו לאתר קרוואנים בפרזנו קליפורניה על מנת להגיש לחשוד בהצתה, צו זימון לבית משפט נקלעו לקרב יריות כאשר במהלך הגשת הצו שלף החשוד כלי נשק וירה בשוטרים.

כתוצאה מהירי נהרג הבלש וסגן השריף נפצע קשה. לאחר הירי החמוש התבצר בביתו. אחד השוטרים הראשונים שהגיעו לזירה בעקבות קריאות לתגבורת נפצע מירי באורח קשה ונמסר מגורמי הרפואה כי הוא אינו מגיב לטיפול.

שוטרים נוספים שהגיעו לזירה לאחר שנפסק הירי לא הצליחו ליצור קשר אם היורה הבלתי מזוהה. הם לא ידעו אם הוא עדיין חי או שמא נהרג במהלך קרב היריות. השוטרים גם לא ידעו אם יש אנשים נוספים עם היורה בקרוואן או שמא הוא נמצא שם לבדו.

החשוד כלל אינו מזוהה כרגע


השריף של מחוז פרזנו, מרגרט מימס אמרה מזירת הירי כאשר כוחות מיוחדים של משטרת קליפורניה צרים על ביתו של החשוד כי נעשים כל הצעדים הנדרשים על מנת לברר את נסיבות המקרה ולסיימו במהירות האפשרית. על אף ששמו של החשוד עוד לא פורסם, גורמים במשטרת פרזנו דווחו כי החשוד כלל אינו מזוהה כרגע.

שני השוטרים פונו כאשר הם פצועים קשה אל בית החולים הקרוב ביותר אך לאחד מהם כבר לא היה סיכוי וכל מה שנשאר לצוות הרפואי היה לקבוע את מותו. אך למזלו של השוטר השני , הצליח הצוות הרפואי לייצב את מצבו.

עדי ראייה שפונו מהזירה על ידי כוחות המשטרה בתחילת האירוע תארו כי "נשמע שנורו כמה מאות יריות" במהלך האירוע בזירה.