כבר 30 שנה מתרוצצת בין חובבי משחקי וידאו ומשחקי מחשב אגדה אורבנית שלפיה חלוצת משחקי הטלוויזיה, חברת אטארי, יצרה משחק גרוע במיוחד - משחק הרפתקאות בשם " E.T השמימי" אבל בגלל שהיה כל כך בעייתי, החברה החליטה לקבור אותו בחולות. אתמול (שבת) התבררה האגדה כנכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוות של יוצרי סרטים דוקומנטרים שיצאו לבחון את האגדה הגיעו למזבלה בניו מקסיקו והחלו במבצע חפירות במטרה למצוא את "המשחק הגרוע בעולם", שלדעתם תרם לנפילת החברה שהובילה את שוק משחקי הטלוויזיה בשנות ה-80. על פי האגדה, מאות אלפי ואולי אפילו מיליוני עותקים של המשחקים מתוצרת אטארי נקברו.

הרמזים הובילו את יוצרי הסרט, גיימרים בעצמם, לאתר האשפה אלאמגורדו, הממוקם כ-320 קילומטרים דרום מזרחית לעיר אלבקורקי. את המשחק הראשון הם מצאו תחת שכבה עבה מאוד של זבל. שלוש שעות נאלצו המחפשים לחפור כדי להגיע אליה, ובכך האגדה הפכה לאמיתית ולעובדה היסטורית ממשית בעולם הגיימרים.

המשחק הכושל מוצע למכירה ב-5$

עכשיו, רוצים יוצרי הסרט לדעת מי בדיוק החליט לקבור את המשחקים, כמה משחקים נקברו, והכי חשוב - למה זה היה הפיתרון שמצאה החברה. על פי המומחים, המשחק נכשל אחרי שנבנה במהירות כדי לצאת במקביל ליציאת הלהיט ההוליוודי של סטיבן שפילברג E.T ב-1982. החברה הוציאה כל כך הרבה כספים על הפיתוח וההפצה, ונפילת המשחק השפיעה על שוק המשחקים כולו.

על פי הפרסום בניו יורק טיימס, אטארי נתקעה עם רוב המשחקים שייצרה - כחמישה מיליון עותקים, לאחר שהבינו בחברה שאין שוק קונים. המשחקים נקברו במדבר של ניו מקסיקו באמצע הלילה. 

דריק באש, תושב ניו מקסיקו שמתגורר לא רחוק מהמזבלה, אמר: "לא ידעתי שהמשחק נכשל, זה לחלוטין לא נורמלי מה שקרה כאן". כשהמשחק יצא לשווקים ב-1982 הוא עלה לצרכנים, בערך 30 דולר. המחיר צנח עם הזמן, ועכשיו ניתן להשיג אותו ב-EBAY ב-5 דולרים.