השוד הגדול ביותר באי הבריטי מאז ומעולם, צולם על ידי מצלמות האבטחה של חנות התכשיטים "גראפ-יהלומים" בלונדון.

שני שודדים לקחו נכנסו לחנות ולקחו עימם יהלומים ותכשיטים בשווי של 40 מיליון לירות שטרלינג - שהם חצי מיליארד שקלים. יותר מ-1,500 יהלומים נלקחו על ידי השודדים שלא השאירו, מלבד סרט הוידאו של מצלמות האבטחה, דבר אחריהם.

השודדים הגיע לחנות במרכז לונדון ביום חמישי האחרון שבעות אחר הצהריים, לבושים בחליפות טוקסידו שחורות. רק אמש סיימו המומחים להעריך את הנזק ולהעביר את הנתונים לסקוטלנד יארד ולתקשורת.

תסריט שלא היה מבייש סרט הוליוודי

הגנבים עברו ללא קושי את איש האבטחה, הפנו נשק לזבני החנות ולקחו את אחת מהמוכרות כבת ערובה. בתוך דקות, הם בחרו בזהירות 43 פריטים מהיקרים ביותר בחנות, הניחו את התכשיטים בתיק במהירות ונסו לעבר מכונית מילוט שהמתינה להם בחוץ. מאוחר יותר הם החליפו עוד שני רכבים. במהלך המנוסה הם ירו לפחות שלוש יריות אזהרה ולאחריהן נעלמו.

בסקוטלנד יארד מפענחים עכשיו את תמונות הווידאו ומנסים למצוא  רמזים שיובילו לשודדים. הודעות על החשודים הועברו לרשויות שדות התעופה סביב העולם.

שני הגברים, תושבי לונדון על פי ההערכות של המשטרה, הגיעו למקום במונית. הם בילו בחנות דקות ספורות, ולקחו את בת הערובה איתם החוצה אחרי שהתכשיטים כבר היו בתיק נישא. היא שוחררה רק כאשר הם נכנסו לרכב המילוט, מסוג BMW כחולה.

השוד כמעט ונכשל, כשנהג רכב המילוט התנגש בדרכו במונית ברחוב דובר בעיר. מרוב בהלה השודדים ירו צרור לאדמה והמשיכו בדרכם לעבר מרצדס כסופה, איתה הם המשיכו לעבר עוד רכב. המשטרה קיבלה דיווח על כך שהתכשיטים הועברו בדרך לאופנוען שברח ונעלם במהירות.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק